Memoriał Józefa Gajewskiego: niespodzianka w finale. I-ligowiec ograł MKS Będzin

W Suwałkach zakończył się VIII Memoriał Józefa Gajewskiego. W turnieju wygrał Ślepsk Suwałki, który w finale pokonał MKS Będzin 3:0.

Olga Krzysztofik
Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy WP SportoweFakty / Siatkarze MKS-u Będzin w trakcie przerwy
Do rywalizacji w tegorocznym Memoriale Józefa Gajewskiego przystąpiły trzy polskie drużyny, w tym dwóch przedstawicieli PlusLigi - Dafi Społem Kielce i MKS Będzin, oraz I-ligowy Ślepsk Suwałki. Stawkę uczestników uzupełnił ukraiński zespół z Winnicy.

W piątek zostały rozegrane półfinały. Po zaciętej walce będzinianie pokonali kielczan 3:2, a gospodarze turnieju ograli 3:0 zespół z Winnicy.

Sobotnie zmagania rozpoczął mecz o 3. miejsce pomiędzy Dafi Społem Kielce a Winnica Volleyball Club. Najbardziej wyrównany był premierowy set, w którym polska drużyna odrobiła sześć punktów straty, a potem triumfowała po emocjonującej końcówce. W dwóch kolejnych odsłonach przewaga siatkarzy Dafi Społem była bardziej widoczna, dzięki czemu w całym meczu triumfowali 3:0.

W wielkim finale po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy Ślepska Suwałki i MKS-u Będzin. Mianem faworyta określano ekstraklasowy MKS, jednak już pierwsza partia pokazała, że gospodarze nie poddadzą się łatwo. Skuteczniejsza gra, zwłaszcza w końcówkach setów, dała zwycięstwo I-ligowemu Ślepskowi.

Ślepsk po raz drugi triumfował w Memoriale Józefa Gajewskiego. MVP całego turnieju został wybrany lider drużyny gospodarzy, Kamil Skrzypkowski.

Wyniki VIII Memoriału Józefa Gajewskiego:

Piątek, 8 września

Dafi Społem Kielce - MKS Będzin 2:3 (25:18, 14:25, 18:25, 25:21, 13:15)
Ślepsk Suwałki - Winnica Volleyball Club 3:0 (25:15, 25:19, 25:9)

Sobota, 9 września

Mecz o 3. miejsce
Dafi Społem Kielce - Winnica Volleyball Club 3:0 (26:24, 25:22, 25:16)

Finał
Ślepsk Suwałki - MKS Będzin 3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

Najlepsi zawodnicy turnieju:

Dafi Społem Kielce: Maciej Pawliński
Winnica Volleyball Club: Andrii Gorbenko
MKS Będzin: decyzją sztabu szkoleniowego żaden zawodnik nie otrzymał indywidualnego wyróżnienia
Ślepsk Suwałki: Jan Lesiuk

MVP turnieju: Kamil Skrzypkowski (Ślepsk Suwałki)

Czy MKS Będzin w sezonie 2017/18 zajmie miejsce w pierwszej ósemce PlusLigi?