PGE Skra - Asseco Resovia: hit bez emocji

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze PGE Skry Bełchatów

Nie było większej historii w hicie kolejki. PGE Skra Bełchatów od początku do końca kontrolowała mecz z Asseco Resovią Rzeszów i ostatecznie wygrała 3:0.

Już w pierwszym meczu sezonu w Hali Energia kibice mieli okazję obejrzeć spotkanie pomiędzy miejscową PGE Skrą, a jednym z największych ligowych rywali od lat - Asseco Resovią Rzeszów. W poprzednim sezonie bełchatowianie odprawili przeciwników w półfinale zmagań.

Nadal w wyjściowej szóstce PGE Skry brakowało Karola Kłosa, który wciąż wraca po chorobie do formy. W jego miejsce oddelegowany został Patryk Czarnowski.

Przewaga bełchatowian zarysowała się błyskawicznie. Znacznie lepsza zagrywka i świetna praca blokiem sprawiły, że gospodarze zbudowali sobie solidną przewagę. Z boiska zszedł Thibault Rossard, a w jego miejsce pojawił się Dominik Depowski. Przyjęcie w rzeszowskim zespole niewiele się poprawiło, ale rozkręcił się Jakub Jarosz.

To nie wystarczyło jednak na odrobinie strat. Wicemistrzowie Polski konsekwentnie zdobywali kolejne punkty, doprowadzając do pewnej wygranej w premierowej odsłonie do 17.

W drugim secie Roberto Serniotti znów postawił na Rossarda. Początkowo gra toczyła się punkt za punkt, mecz się wyrównał. Inicjatywa jednak była po stronie gospodarzy, którzy częściej punktowali bezpośrednio z zagrywki i byli nieco czujniejsi w obronie. Końcówka należała do Milada Ebadipoura, który najpierw zaliczył serię w polu zagrywki, a następnie skończył set atakiem z drugiej linii.

Rzeszowski szkoleniowiec zdecydował się na bardziej drastyczne ruchy, wymienił atakującego i środkowego, a po kilku piłkach również przyjmującego.

Efektów to nie przyniosło. Resovia doprowadziła do remisu 13:13, ale po chwili Srećko Lisinac znów pozwolił swojej drużynie na uzyskanie przewagi, notując dobre zagrywki. Goście niewiele mogli zdziałać przy tak prezentujących się rywalach i nie wrócili już do gry. Całe spotkanie atakiem z lewego skrzydła skończył Bartosz Bednorz.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

PGE Skra: Łomacz, Wlazły, Czarnowski, Lisinac, Bednorz, Epadipour, Piechocki (libero) oraz Romać, Penczew.

Resovia: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Masłowski (libero) oraz Rusek (libero), Depowski, Kędzierski, Dryja, Schoeps, Krastins.

MVP: Srećko Lisinac (PGE Skra).