I liga mężczyzn: Ślepsk Suwałki i Krispol Września niepokonane, porażki drużyn z Częstochowy

Po czterech kolejkach rywalizacji w I lidze mężczyzn niepokonanymi drużynami są Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września. Pierwszą porażkę w sezonie zanotował Exact Systems Norwid Częstochowa. Zawiódł także AZS Częstochowa.

Natalia Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Po czterech kolejkach liderem I ligi mężczyzn jest Ślepsk Suwałki. Zespół ten odniósł czwarte w tym sezonie zwycięstwo i ma na swoim koncie komplet 12 punktów. Suwalczanie pokonali przed własną publicznością KPS Sieldce. Gospodarze problem mieli tylko w drugim secie, a w pozostałych odsłonach łatwo rozprawili się z rywalem.

Niepokonana jest również drużyna APP Krispolu Września. Ekipa ta pokonała na wyjeździe SMS PZPS Spała. Choć obie drużyny są na przeciwległych biegunach tabeli, to było to wyrównane starcie. W pierwszym secie po zaciętej końcówce wygrali wrześnianie, a najbardziej zacięta była czwarta partia, którą Krispol wygrał 32:30.

Zawiodły drużyny z Częstochowy. Dotychczasowy wicelider - Exact Systems Norwid - uległ AZS AGH Kraków 1:3. Dla siatkarzy Norwida była to pierwsza porażka. Mecz rozpoczął się od wygranej partii przez gospodarzy, ale w trzech kolejnych setach nerwy na wodzy utrzymali krakowianie i mogli cieszyć się z wygranej. Słabo spisał się też AZS Częstochowa, który nie zdobył punktów w starciu ze Stalą AZS PWSZ Nysa.

Wyniki 4. kolejki:

SMS PZPS Spała - APP Krispol Września 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 30:32)
Exact Systems Norwid Częstochowa - AZS AGH Kraków 1:3 (25:21, 20:25, 23:25, 23:25)
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Aqua Zdrój Wałbrzych 3:1 (25:22, 21:25, 25:17, 25:20)
STS Olimpia Sulęcin - TSV Sanok 0:3 (25:27, 19:25, 19:25)
AZS Częstochowa - Stal AZS PWSZ Nysa 1:3 (21:25, 25:21, 23:25, 20:25)
Ślepsk Suwałki - KPS Siedlce 3:1 (25:15, 23:25, 25:16, 25:18)