Za GKS-em Katowice historyczny triumf. Piotr Gruszka: Jeśli chce się wygrywać, to emocje muszą być

Mecz 5. kolejki PlusLigi był dla siatkarzy GKS-u Katowice historyczny, gdyż po raz pierwszy w rozgrywkach ekstraklasy pokonali MKS Będzin. - Różnicę było widać w końcówkach - podkreślił trener katowiczan, Piotr Gruszka.

Olga Krzysztofik
Piotr Gruszka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Piotr Gruszka
Dla Ślązaków MKS Będzin jest wymagającym rywalem, a konfrontacje obu zespołów dostarczają dodatkowych emocji. - Spodziewaliśmy się trudnego meczu, bo z będzinianami zawsze gra nam się trudno, jest to bardzo techniczny zespół - przyznał trener GKS-u, Piotr Gruszka.

Dla katowiczan była to historyczna wygrana w PlusLidze, gdyż po raz pierwszy pokonali MKS Będzin w derbach województwa śląskiego. GieKSa o wiele lepiej rozegrała końcówki wszystkich odsłon, dzięki czemu triumfowała bez straty seta.

- Cały czas szukaliśmy swojej gry, napędzaliśmy się i mieliśmy swoje argumenty. Dwa sety rozstrzygnęliśmy w końcówkach po serii zagrywek, a w trzecim były emocje - ale jeśli chce się wygrywać, to emocje muszą być - zaznaczył trener Gruszka.

W decydujących momentach każdej partii Zagłębiakom zabrakło skuteczności, a ich problemem były również błędy. Z kolei siatkarze GKS-u Katowice zagrali zdecydowanie. - Końcówki były bardzo wyrównane i to my zachowaliśmy w nich więcej zimnej krwi - powiedział libero Bartosz Mariański, który został wybrany MVP spotkania.

- Różnicę było widać w końcówkach. Pracujemy nad tym już drugi rok, przed tym sezonem dołączyli nowi siatkarze i na razie te końcówki wyglądają dobrze. Trzeba walczyć do samego końca - dodał Piotr Gruszka.

W ramach 6. kolejki PlusLigi GKS Katowice zagra na wyjeździe z Espadonem Szczecin (22 października, godz. 14:45).

Który zespół lepiej poradzi sobie w sezonie 2017/2018 PlusLigi?