Polski Cukier Muszynianka - Trefl Proxima: odrodzenie muszynianek po słabym początku

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018, zespół Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna pokonał Trefl Proximę Kraków 3:1. Najlepszą zawodniczką konfrontacji została wybrana Monika Bociek.
Tomasz Rosiński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna

Obydwie drużyny przystępowały do poniedziałkowego pojedynku w dobrych humorach po zwycięstwach w poprzedniej serii gier. Wówczas Muszynianka ograła Poli Budowlanych Toruń 3:0, zaś Trefl rozprawił się również w trzech setach z Grot Budowlanymi Łódź.

Gospodynie źle weszły w mecz, co skrzętnie wykorzystały krakowianki, które objęły prowadzenie 7:3. Podopieczne Bogdana Serwińskiego starały się walczyć, ale nie mogły złapać właściwego rytmu (11:16). Spokojnie rozgrywała Zsuzsanna Talas, a jej klubowe koleżanki pewnie kończyły swoje ataki. Ostatecznie przyjezdne triumfowały w inauguracyjnym secie do 18.

Problemy drużyny z Krakowa rozpoczęły się wraz z drugą partią, chociaż początkowo wygrywała ona 10:5. Z czasem do głosu doszła Muszynianka, która najpierw doprowadziła do remisu, by na finiszu wypracować sobie trzy punkty przewagi (22:19). Monika Bociek oraz spółka już nie zaprzepaściły swojej szansy w tej odsłonie i odniosły wiktorię 25:19.

Po dziesięciominutowej przerwie zawodniczki z Muszyny nie zamierzały zwalniać tempa i chciały pójść za ciosem. Jednakże przed dłuższy czas w III secie Trefl Proxima dotrzymywał kroku swojemu przeciwnikowi (17:17). W decydującej fazie to miejscowa ekipa zachowała więcej zimnej krwi, zwyciężając 25:21.

Muszyńskie siatkarki były na fali, a w ataku brylowała Maja Savić (6:0). Krakowianki popełniały sporo błędów własnych, przez co przegrywały 12:16. Już do końca obraz gry nie uległ zmianie (25:21), zaś Muszynianka Muszyna wygrała potyczkę 3:1.

Liga Siatkówki Kobiet, 5. kolejka:

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Trefl Proxima Kraków 3:1 (18:25, 25:19, 25:21, 25:21)

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Śmieszek (7), Savić (12), Radenković, Karakaszewa (9), Bociek (20), Wójcik (8), Medyńska (libero) oraz Bałdyga (1), Brzóska (2), Flakus.

Trefl Proxima Kraków: Talas (5), Łukasik J. (9), Paszek (10), Hatala (19), Słonecka (10), Jaroszewicz (8), Kulig (libero) oraz Brzezińska (3), Szymańska, Budzoń, Łukasik M.

MVP: Monika Bociek (Muszynianka).