Chemik - BKS Profi Credit: policzanki wygrały bez marginesu błędu

Chemik Police pokonał 3:1 BKS Profi Credit Bielsko-Biała w 7. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet i jest niepokonanym liderem. Ponownie przegrał pierwszego seta i aby zdobyć komplet punktów, musiał rządzić na boisku do końca meczu.

siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Siatkarki Chemika Police były przekonane, że czeka je najtrudniejszy z dotychczasowych meczów. BKS Profi Credit straszył już w tym sezonie kluby z czołówki, a tempem, w jakim odrobił początkową stratę do Chemika potwierdził, że zamiesza zajść za skórę mistrzowi Polski. Bielszczanki wyszły na pierwsze prowadzenie 7:6 i ich przewaga rosła.

Na 12:10 zaserwowała Aleksandra Jagieło, a do wyniku 18:13 ta sama siatkarka doprowadziła blokiem. Do Polic wróciła była kapitan Chemika, została przywitana owacją, ale później okazję do oklaskiwania Jagieło miała tylko grupka kibiców z południa Polski. Przyjmująca poprowadziła BKS Profi Credit do zwycięstwa 25:21

W drugiej partii liderki spod Klimczoka odbiły się od bloku Chemika. Policka passa trwała od stanu 6:5 do 15:5. W tym czasie nie przebiły się Jagieło, Katarzyna Konieczna, Martyna Świrad. Bielszczanki zniszczyła zagrywkami Stefana Veljković. Mistrzowi Polski pozostało dokończyć dzieło. Wygrana 25:8 to najwyższa Chemika w tym sezonie. Do przerwy było 1:1 w setach i naładowane pozytywną energią zeszły do szatni gospodynie.

Podstawowe zawodniczki BKS Profi Credit odpoczęły ponad 20 minut, ponieważ trener Tore Aleksandersen ściągnął je z boiska w połowie seta. Przerwa zrobiła im dobrze i trzecią rundę zaczęły od rezultatu 7:2. W tym momencie rozpoczął się najmniej oczywisty pościg dnia. Chemik wygrał seta 25:20, a jego grę prowadziła nowa rozgrywająca Sladjana Mirković. Na boisku po stronie gospodyń były jednocześnie trzy Serbki. MVP spotkania została wybrana jedna z nich Bianka Busa.

Polsko-serbska mieszanka kontrolowała wydarzenia w czwartym secie i zatriumfowała 25:18. Chemik jest niepokonanym liderem Ligi Siatkówki Kobiet. Swoje mecze "zaczyna" od drugiego seta. Pierwszego przegrał w listopadzie również z Eneą PTPS-em Piła oraz Legionovią Legionowo. Ze zmniejszonym w ten sposób marginesem błędu nie myli się. Jedyny punkt stracił w pojedynku z Pałacem Bydgoszcz, tyle że wówczas wyjątkowo rozpoczął spotkanie lepiej od rywala.

Chemik Police - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (21:25, 25:8, 25:20, 25:21)

Chemik: Bełcik, Mędrzyk, Busa, Bednarek-Kasza, Veljković, Zaroślińska-Król, Krzos (l.) oraz Mirković, Holston

BKS: Pleśnierowicz, Jagieło, Mucha, Grant, Świdar, Konieczna, Lemańczyk (l.) oraz Wańczyk, Zakościelna, Różański, Moskwa

MVP: Bianka Busa (Chemik)