Serie A: gładkie porażki zespołów Damiana Domagały i Miłosza Hebdy. Sir Safety Perugia bez szans z Azimutem Modena

W 12. kolejce Serie A, ekipa Tonno Callipo Vibo Valentia (Damian Domagała) przegrała 0:3 z Calzedonią Werona, zaś zespół BCC Castellana Grotte (Miłosz Hebda) w takim samym stosunku partii uległ Revivre Milano.

Tomasz Rosiński
Damian Domagała WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Damian Domagała
Tonno Callipo okazało się bezradne w starciu z Calzedonią i poległo w trzech setach (kolejno do 19, 21 i 22). Gości pogrążyły przede wszystkim błędy własne. MVP pojedynku został wybrany Stefano Mengozzi (10 pkt), a dobre zawody rozegrał znany z gry w Asseco Resovii Rzeszów Thomas Jaeschke, który zapisał na swoim koncie 11 punktów (45-procentowa skuteczność w ataku).

Domagała pojawił się na boisku w I i II odsłonie, lecz nie zachwycił. Polak atakował 8-krotnie, zdobywając tylko 1 "oczko" (13 proc.). Do tego polski zawodnik dołożył jeden punkt wywalczony blokiem.

Również klęskę ponieśli siatkarze BCC Castellana, którzy nie mieli szans w potyczce z Revivre. Liderami gospodarzy w ofensywie byli Nimir Abdel-Aziz (20 pkt) i Ruben Schott (18 pkt).

Hebda wszedł z rezerwy w drugim secie, ale nie zdobył żadnego punktu (atakował 2 razy).

W najciekawiej zapowiadającej się konfrontacji w tej serii gier Azimut Modena ograł Sir Safety Conad Perugia 3:0. Modeńczyków do tej pewnej wygranej poprowadziło trio: Earvin N'Gapeth (12 pkt) - Giulio Sabbi (11 pkt) - Tine Urnaut (13 pkt).