Polski Cukier Muszynianka - KSZO: gorzkie święta Polskiego Cukru. Ważna wygrana ostrowczanek

W meczu 11. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018 Polski Cukier Muszynianka Muszyna podjęła KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po pięciosetowym pojedynku z wygranej cieszyły się ostrowczanki.

Olga Krzysztofik
siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski WP SportoweFakty / Rafał Soboń / Na zdjęciu: siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli - muszynianki zajmowały siódmą pozycję, a ostrowczanki ósme miejsce. Środowe spotkanie było więc dla obu zespołów bardzo ważne, wygrana pozwoliłaby na spędzenie przerwy świąteczno-noworocznej w lepszych nastrojach.

W mecz lepiej weszły podopieczne Bogdana Serwińskiego, które dobrze spisywały się w bloku i polu zagrywki (6:2). Jednak szybko w ich grę wkradły się błędy własne, na tablicy pojawił się remis 9:9. KSZO poczuło swoją szansę i prowadziło z gospodyniami wyrównaną walkę. Pierwsze skrzypce w ekipie przyjezdnej grała Natalia Skrzypkowska, jej udane ataki dały przewagę 18:16. W końcówce decydujący był właśnie atak, który pozwolił KSZO na wygraną.

W drugim secie trwała zacięta walka, ale od stanu 15:14 zaczęła zarysowywać się przewaga Polskiego Cukru. W ataku bardzo dobrze radziły sobie przede wszystkim Monika Bociek i Aleksandra Wójcik. Najbardziej efektowną serię gospodynie zanotowały przy zagrywce Małgorzaty Śmieszek, której zagrywka doprowadziła do końca odsłony.

Po dziesięciominutowej przerwie muszynianki kontynuowały swoją dobrą grę. Na boisko powróciła Agnieszka Rabka (za Martę Biedziak), ale postawa KSZO nie poprawiła się. Prowadzenie Polskiego Cukru wynosiło już nawet 9 punktów. W samej końcówce przyjezdne poderwały się do walki, przy zagrywce Rabki zniwelowały straty do trzech punktów (23:20), ale seta zakończył zepsuty atak Pauliny Stroiwąs.

Podopieczne Adama Grabowskiego wróciły na boisko dodatkowo zmobilizowane, co przełożyło się na ich skuteczną grę. Znów o losach seta zadecydowała jedna seria: od stanu 12:13 KSZO powiększyło swoje prowadzenie do ośmiu punktów. Zwycięzcę pojedynku miał więc wyłonić tie-break.

Zdecydowanie lepsze w piątym secie były ostrowczanki, które tym samym zwyciężyły 3:2. Natomiast Polski Cukier zakończył rok 2017 dwoma przegranymi spotkaniami (w poprzedniej kolejce uległ 1:3 BKS-owi Profi Credit Bielsko-Biała).

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (22:25, 25:16, 25:20, 16:25, 10:15)

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, A. Wójcik, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska (libero) oraz Brzóska

KSZO: Wojtowicz, Biedziak, Miros, Skrzypkowska, Soter, Łyszkiewicz, Pawlukowska (libero) oraz Stroiwąs, Rabka, Markiewicz

MVP: Natalia Skrzypkowska (KSZO)

Który zespół lepiej poradzi sobie w sezonie 2017/2018 LSK?