MKS - Indykpol AZS: faworyt bez punktów! Będzinianie efektownie zakończyli rok

W meczu 15. kolejki PlusLigi 2017/2018 MKS Będzin podjął Indykpol AZS Olsztyn. Gospodarze udanie zakończyli rok, gdyż pokonali rywali 3:1.

Olga Krzysztofik
Siatkarze MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Siatkarze MKS-u Będzin
Spotkanie lepiej rozpoczęli Zagłębiacy, którzy od początku ryzykowali zagrywką. Skutecznie spisywali się również w bloku, po tym jak zatrzymali Blake'a Scheerhoorna prowadzili 17:13. W ekipie gości słabiej w ataku grali lewoskrzydłowi, za to mocną stroną AZS-u byli środkowi. Rozpędzeni będzinianie już się nie zatrzymali, wygrywając do 20.

Drugi set fenomenalnie otworzył Jakub Kochanowski, który skarcił rywali swoją zagrywką (1:7). Będzinianie byli rozbici, ale nie poddali się. Podopieczni Stelio DeRocco dwukrotnie niwelowali straty do zaledwie jednego punktu, lecz nie byli w stanie pójść za ciosem. Tym razem olsztynianie grali skuteczniej w ataku, a w końcówce MKS pogrążyły błędy własne.

Po dziesięciominutowej przerwie zespoły wróciły do zaciętej walki. W szeregach MKS-u wyróżniał się Marcin Waliński, to przy jego zagrywce gospodarze odskoczyli na 14:10. Choć po asie Kochanowskiego był remis 17:17, to miejscowi sprawnie odbudowali swoją przewagę. W decydujących akcjach zaważyła gra Rafaela Araujo.

MKS prowadził z AZS-em 2:1, co zwiastowało, że w Sosnowcu może przegrać kolejny faworyt. Olsztynian zawodziła skuteczność ataku, przez co nie mogli przejąć inicjatywy (13:10). Liderem AZS-u był Jan Hadrava, ale w trudnym momencie rozegrał się Tomas Rousseaux (16:16). Jednak przyjezdni nie byli w stanie utrzymać równej gry przez dłuższy czas, a po emocjonującej końcówce Zagłębiacy wygrali spotkanie 3:1.

MKS Będzin - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 26:24)

MKS: Waliński, Klobucar, Kowalski, Seif, Grzechnik, Araujo, Potera (libero) oraz Faryna, Peszko

Indykpol AZS: Hadrava, Pliński, Andringa, Kochanowski, Scheerhoorn, Woicki, Żurek (libero) oraz Buchowski, Rousseaux, Kańczok, Zniszczoł, Makowski

MVP: Marcin Waliński (MKS)

Jak oceniasz grę MKS-u Będzin w sezonie 2017/2018 PlusLigi?