Kwal. ME U-18: drugie i pewne zwycięstwo Polaków! Przed nimi najtrudniejszy rywal

W drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy U-18 2018 reprezentacja Polski zmierzyła się z Cyprem. Nasza kadra odniosła pewne zwycięstwo 3:0.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski kadetów 2018 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Polski kadetów 2018
Biało-Czerwoni dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko przejęli inicjatywę (7:5). Ich przewaga tkwiła w grze na siatce, bardzo dobrze spisywali się w bloku, a także w ataku. Pozwoliło im to na powiększenie prowadzenia i w konsekwencji na pewną wygraną.

Cypryjczycy pokazali pazur, drugiego seta rozpoczęli bowiem od wyniku 1:3. Jednak szybko utracili tę przewagę na rzecz Polaków (5:3). Liderami naszej reprezentacji byli Filip Roque De Oliveira oraz Jakub Strulak, który świetnie spisywał się w bloku.

Trzeci set był najbardziej wyrównaną odsłoną piątkowej konfrontacji. Reprezentacji Cypru udało się zniwelować straty i doprowadzić do stanu 16:15. W tym momencie polscy kadeci wykazali się charakterem, sprawnie odbudowali przewagę i nie pozwolili już rywalom na rozwinięcie skrzydeł, wygrywając 3:0.

To drugie zwycięstwo podopiecznych Sebastiana Pawlika w walce o wyjazd na czempionat, dzień wcześniej pokonali 3:1 Słowenię. Na zakończenie turnieju Biało-Czerwoni zmierzą się z najtrudniejszym rywalem, a zarazem gospodarzem zmagań - Rosjanami. Mecz odbędzie się w sobotę, 6 stycznia.

Awans na mistrzostwa uzyskają zwycięzcy oraz trzy drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

Turniej finałowy Mistrzostw Europy U-18 odbędzie się od 7 do 15 kwietnia 2018 roku. Gospodarzami zmagań kadetów będą Czechy i Słowacja.