Legionovia - KSZO: zero gościnności. Efektowna wygrana legionowianek

Legionovia Legionowo zwyciężyła 3:0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w 14. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet. To 12. wygrana gospodyń z rzędu w historii pojedynków tych klubów.

siatkarki Legionovii Legionowo WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Legionovii Legionowo
Historia spotkań Legionovii Legionowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to jedna z bardziej osobliwych w Lidze Siatkówki Kobiet. Drużyna z hutniczego miasta wygrała w Legionowie po raz ostatni 24 stycznia 2015 roku. Przez następne trzy lata 11 meczów z rzędu wygrały gospodynie.

W sobotę atut własnego boiska miała Legionovia i przedłużyła wspomnianą serię. Historia pierwszego seta to historia kilku ucieczek zespołu z Mazowsza. Prowadził na przykład 8:5, po czym stracił cztery punkty z rzędu. Dopiero od wyniku 15:15 Legionovia zbudowała przewagę decydującą o losie partii. Od tego momentu zdobyła punktów dziesięć, KSZO trzy, więc zwyciężyła 25:18.

Legionovia wyglądała coraz lepiej im dłużej trwało spotkanie. W drugim secie oderwała się raz a skutecznie. Rundę rozpoczęła od prowadzenia 4:1, w szczytowym momencie była pięć punktów przed KSZO, a w najgorętszym tylko "oczko". Trener Piotr Olenderek zażądał przerwy i przywrócił drużynę do równowagi. Legionowianki zwyciężyły 25:19 i były na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów.

Sporo piłek otrzymywała Małgorzata Jasek i atakowała z poprawną skutecznością 45 procent. Najwięcej 16 punktów zdobyła Magdalena Damaske. Za dobre wystawy mogły dziękować MVP Paulinie Szpak, która na dodatek była królową bloku. To ona najczęściej zatrzymywała na siatce ostrowianki. Mogła jej pomagać znajomość niektórych rywalek. Dwa poprzednie sezony rozgrywająca spędziła w KSZO. Dokładnie przyjmowała Anna Korabiec. W trzeciej partii przewaga legionowianek nie stopniała, a uwidoczniła się. Ten dzień należał do nich, czego potwierdzeniem był wynik 25:15 i 3:0 w całej konfrontacji.

Legionovia zmniejszyła z siedmiu do czterech punktów swoją stratę w tabeli do KSZO. Na koniec sezonu zasadniczego może być wciąż ponad pokonanym przeciwnikiem. W tym roku ekipa z Mazowsza wyłącznie zwycięża. Jednocześnie przerwała passę trzech wygranych na wyjeździe z rzędu siatkarek Adama Grabowskiego. W obozie gości zadebiutowała Magdalena Gryka, ale nowego zespołu nie zbawiła.

Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Pacak, Jasek, Korabiec (libero)

KSZO: Biedziak, Miros, Skrzypkowska, Soter, Wojtowicz, Wańczyk, Pauliukouskaya (libero), Markiewicz (libero) oraz Gryka, Łyszkiewicz, Stroiwąs

MVP: Paulina Szpak (Legionovia)