Zenit Kazań zachował pozycję lidera. Największy rywal depcze mu po piętach

Siatkarze Zenitu Kazań pewnie pokonali 3:0 Kuzbass Kemerowo i zachowali pozycję lidera Superligi. Ich największy rywal, Biełogorie Biełgorod, ma jedynie 3 punkty straty do mistrzów Rosji i do końca będzie walczył o wygranie rundy zasadniczej.

Joanna Wyrostek
siatkarze Zenitu Kazań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: siatkarze Zenitu Kazań

Zarówno Zenit Kazań jak i Biełogorie Biełgorod mają na koncie po 18 zwycięstw i 2 porażki. Mistrzowie Rosji zajmują jednak pierwsze miejsce ze względu na większą ilość punktów. Walka o prymat po rundzie zasadniczej będzie się toczyć do ostatniej kolejki, ale w lepszej sytuacji jest Zenit: wszystkie pozostałe mecze będą grali na własnym boisku.

W 20. kolejce Zenit Kazań podejmował Kuzbass Kemerowo. Spotkanie przebiegało pod dyktando gospodarzy, chociaż goście zdołali wygrać jedną partię. Zaważyły na tym przede wszystkim błędy własne Zenitu w 3 secie i słaba postawa liderów: Wilfredo Leona i Maksyma Michajłowa. W kolejnym secie nie pozwolili sobie już jednak na chwilę słabości i nie dali rywalom większych szans.

Z ciekawostek warto odnotować, że Aleksiej Wierbow zagrał w tym spotkaniu na pozycji przyjmującego. Taka sytuacja była wymuszona niedyspozycją Maksyma Pantelejmonienki, a słynny libero zdołał nawet zdobyć punkt z lewego skrzydła.

Bardzo ciekawy mecz obejrzeli kibice w Nowosybirsku. Miejscowy Lokomotiw podejmował Fakieł Nowy Urengoj, który zajmuje 3. miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez włoskiego szkoleniowce Camillo Placiego bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie i zanosiło się na to, że z Nowosybirska również wyjedzie z tarczą: pierwszą partię wygrał pewnie 25:16.

Po drugim, zaciętym secie, wygranym przez gospodarzy, coraz lepiej jednak radził sobie Lokomotiw i zdołał zwyciężyć w tym niezwykle ważnym spotkaniu. Znakomicie pokazał się Georg Grozer: Niemiec zdobył 27 punktów, w tym 2 zagrywką i 5 w bloku. Po stronie Fakieła najskuteczniejszy był Dmitrij Wołkow. Młody przyjmujący zapisał na koncie 20 punktów przy 54 - procentowej skuteczności.