Liga Mistrzyń: włoskie zespoły pokazały moc. Dobre występy Joanny Wołosz i Katarzyny Skorupy

W 3. kolejce grupy B Ligi Mistrzyń 2017/2018 z dobrej strony pokazały się włoskie drużyny. Imoco Volley Conegliano pokonało 3:2 Fenerbahce SK Stambuł, a Igor Gorgonzola Novara ograł 3:1 Agel Prościejów.

Olga Krzysztofik
Joanna Wołosz (nr 14) Materiały prasowe / Imoco Volley Conegliano / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (nr 14)
Dla siatkarek Imoco Volley starcie z Fenerbahce było pierwszym wyjazdowym spotkaniem w fazie grupowej bieżących rozgrywek. Podopieczne Daniele Santarelliego chciały utrzymać miano niepokonanych, lecz nie zaczęły dobrze tego pojedynku.

Zawodniczki włoskiej drużyny miały problem w przyjęciu, co miało kluczowe znaczenie w końcówkach dwóch pierwszych setów. Choć w drugiej partii Imoco Volley prowadziło 15:11, to straciło siłę ataku i po złym odbiorze Kimberly Hill przegrywało już 0:2.

Fenerbahce nie zdołało utrzymać dobrej dyspozycji na przestrzeni całego spotkania, od trzeciej odsłony na boisku dominowały przyjezdne. Zarówno w trzecim, jak i czwartym secie przewaga Imoco Volley zarysowała się po pierwszej przerwie technicznej. Bardzo dobrze grę włoskiej ekipy prowadziła Joanna Wołosz, a Samanta Fabris atakowała skutecznie.

Mimo że Fenerbahce prowadziło 2:0, to przegrało 2:3. Dla tego zespołu to druga porażka z rzędu, dwa tygodnie temu siatkarki ze Stambułu wygrywały 2:0 z Igor Gorgonzola Novara, ale uległy rywalkom 2:3.

Fenerbahce SK Stambuł - Imoco Volley Conegliano 2:3 (25:21, 27:25, 15:25, 17:25, 10:15)

Fenerbahce: Toksoy Guidetti 7, Natalia 18, Tomkom 2, Erdem Dundar 15, Cakiroglu 5, Rahimowa 14, Dalbaler Seniye (libero) oraz Yilmaz (libero), Uslupehlivan 2, Akin, Babat, Jerkov.

Imoco Volley: Bricio Ramos 19, De Kruijf 18, Danesi 11, Fabris 19, Wołosz 3, Hill 15, De Gennaro (libero) oraz Cella, Nicoletti.

***

W drugim meczu Igor Gorgonzola Novara zmierzyła się z Agelem Prościejów, dla włoskiej ekipy był to pierwszy pojedynek przed własną publicznością w bieżącej edycji LM. Mistrzynie Czech w dwóch pierwszych setach grały bardzo źle, ustępowały rywalkom w każdym elemencie. Natomiast gospodynie świetnie spisywały się w ataku i w bloku, a ich liderką była Paola Egonu.

Zawodniczki Agela stać było na wygranie tylko jednej partii. Trzecią odsłonę rozegrały bardzo dobrze, trudna zagrywka pozwoliła im na utrzymanie prowadzenia od początku aż do końca seta (0:3, 7:12, 16:21). Jednak trzyminutowa przerwa znów odmieniła oblicze podopiecznych Miroslava Cady, które powróciły do złej gry.

Tym samym Igor Gorgonzola wygrał 3:1, zapisując na koncie drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Duży udział w tym triumfie miała Katarzyna Skorupa, która dobrze prowadziła grę włoskiej ekipy.

Igor Gorgonzola Novara - Agel Prościejów 3:1 (25:12, 25;13, 22:25, 25:14)

Igor Gorgonzola: Plak 16, Gibbemeyer 13, Enright 14, Skorupa, Chirichella 11, Egonu 17, Sansonna (libero) oraz Vasilantonaki, Zannoni, Piccinini.

Agel: Kossanjowa 11, Horka 15, Trnkova, Weiss, Herelova 7, Weihenmaier Emonts 13, Kovarova (libero) oraz Tomasekova 1, Nova, Slavikova.