Puchar CEV kobiet: Eczacibasi potwierdziło wyższość w hicie. Bezbłędne Niemki

Eczacibasi Vitra Stambuł wygrało 3:1 oba mecze z Yamamayem e-work Busto Arsizio w hitowej rywalizacji o awans do ćwierćfinału Pucharu CEV. W najlepszej ósemce są trzy kluby z Niemiec.

zawodniczki Eczacibasi Stambuł Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: zawodniczki Eczacibasi Stambuł
Dwa tygodnie temu Eczacibasi Vitra Stambuł wykorzystało atut własnego boiska i wynikiem 3:1 postawiło Yamamay e-work Busto Arsizio pod ścianą. We Włoszech drużyna znad Bosforu trochę się podenerwowała zanim zapewniła sobie awans. Dopiero po pierwszym, przegranym secie przejęła rządy na boisku. Podrażniona wygrała 25:18 drugą oraz trzecią partię i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale. Także rewanż wygrała 3:1. Następnym przeciwnikiem Eczacibasi będzie Jenisej Krasnojarsk.

Dwa tygodnie temu aż sześć klubów pokonało swojego przeciwnika 3:0, co stawiało je w świetnej sytuacji przed rewanżem. Wszystkie potwierdziły swoją wyższość. Pomi Casalmaggiore awansowało najpewniej, ponieważ także w drugim meczu nie przegrało seta z Linamarem Bekescsabai RSE. W następnej rundzie ekipa z Włoch zagra z Schwerinerem SC.

Niemcy mają najwięcej - trzech przedstawicieli w najlepszej ósemce Pucharu CEV. Na pewno stracą jednego w ćwierćfinale, ponieważ Dresdner Sportclub zmierzy się z Allianzem MTV Stuttgart. W ostatniej parze Urałoczka Jekaterynburg spotka się z Minczanką Mińsk. Rywalizacja Białorusinek z Beziers VB była najciekawsza w zakończonej rundzie. Trwała aż dziewięć setów.

1/8 finału Pucharu CEV:

Chimik Jużnyj - Schweriner SC 1:3 (25:22, 13:25, 18:25, 18:15)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Schweriner SC

Asterix Avo Beveren - Allianz MTV Stuttgart 3:2 (25:20, 27:29, 15:25, 25:23, 16:14)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: MTV Stuttgart

Minczanka Mińsk - Beziers VB 3:1 (18:25, 25:16, 25:15, 25:13)

Pierwszy mecz: 2:3. Awans: Minczanka Mińsk

Nova KBM Branik Maribor - Jenisej Krasnojarsk 1:3 (24:26, 21:25, 25:14, 18:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Jenisej Krasnojarsk

Kralove Pole Brno - Urałoczka Jekaterynburg 1:3 (10:25, 28:26, 20:25, 16:25)

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Urałoczka Jekaterynburg

Dresdner Sportclub - TS Volley Duendingen 3:1 (23:25, 25:20, 25:18, 25:22)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Dresdner SC

Pomi Casalmaggiore - Linamar Bekescsabai RSE 3:0 (25:22, 25:18, 25:17)

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Pomi Casalmaggiore

Yamamay e-work Busto Arsizio - Eczacibasi Vitra Stambuł 1:3 (25:20, 18:25, 18:25, 24:26)

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Eczacibasi Vitra Stambuł