Developres SkyRes - KSZO: bezsilne ostrowczanki. Trzy punkty zostają w Rzeszowie

W ramach 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018 drużyna z Rzeszowa podjęła KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Developres SkyRes w trzech setach uporał się z rywalkami. Najlepszą siatkarką została wybrana Helene Rousseaux.

Katarzyna Smelik
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Po porażce w Lidze Mistrzów, Developres SkyRes podejmował przed własną publicznością ekipę z Ostrowca Świętokrzyskiego. Faworytkami w starciu 17. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet były zawodniczki znad Wisłoka.

Podopieczne Lorenzo Micellego od mocnego uderzenia rozpoczęły sobotni pojedynek. Kąśliwa zagrywka i konsekwentna gra w ataku pozwoliła im szybko zbudować wysoką przewagę (9:2). Napędzające się rywalki próbował wybić z rytmu szkoleniowiec KSZO prosząc o przerwę. Krótka rozmowa z trenerem poskutkowała. Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego za sprawą trudnych serwisów Pauliny Stroiwąs zmniejszyła stratę punktową do dwóch "oczek" (10:8). Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Za sprawą dobrze prowadzonej gry przez Annę Kaczmar, na tablicy pojawił się wynik 20:13. Przyjezdne nie składały broni i bardzo dzielnie odbierały ataki rywalek po raz kolejny redukując różnicę do dwóch punktów (24:22). Autowy serwis Katarzyny Szałankiewicz zakończył pierwszą partię.

Po niezłej końcówce poprzedniej odsłony, KSZO z nadzieją przystąpiło do kolejnego seta. Popis umiejętności Adeli Helić pozwolił jednak przejąć inicjatywę gospodyniom (6:3). Za sprawą kąśliwych zagrywek Stroiwąs przyjezdne dorównały rzeszowiankom i zaczęła się zacięta walka punkt za punkt. Szczelny blok oraz skuteczna ofensywa były kluczem do zbudowania przewagi przez Developres SkyRes. Efektowna "czapa" Katarzyny Żabińskiej dała im już siedmiopunktowe prowadzenie (20:13). Choć podopieczne Adama Grabowskiego starały się niwelować straty, to przeciwniczki im na to nie pozwalały, pewnie krocząc po zwycięstwo.

Trzeci set od początku był bardziej wyrównany i po kilku akcjach to gospodynie musiały odrabiać straty (7:11). Punktowy serwis Moniki Ptak oraz agresywne ataki Helene Rousseaux pozwoliły siatkarkom znad Wisłoka znów wrócić na właściwe tory. Konsekwentna gra w ataku obu zespołów sprawiała, że prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Końcówka należała jednak do ekipy Micellego. Rozpędzone rzeszowianki nawet nie myślały zwolnić tempa i pewnie ruszyły po wygraną. Kropkę nad "i" postawiła Helene Rousseaux, popisując się punktową zagrywką.

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

Developres SkyRes: Kaczmar, Rousseaux, Żabińska, Helić, Blagojević, Ptak, Nowakowska (libero) oraz Ganszczyk, Andruszko, Rabka.

KSZO: Łyszkiewicz, Soter, Gryka, Skrzypkowska, Stroiwąs, Miros, Markiewicz (libero) oraz Szałankiewicz, Wańczyk, Biedziak, Pauliukouskaya (libero).

MVP: Helene Rousseaux (Developres SkyRes)

Czy Helene Rousseaux zasłużyła na statuetkę MVP?