Liga Mistrzów: pierwsza wygrana PAOK-u Saloniki. Grecy zaskoczyli Halkbank

PAOK Saloniki wygrał 3:1 z Halkbankiem Ankara w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. To pierwsze zwycięstwo klubu z Grecji i przykra niespodzianka dla kibiców Halkbanku.

PAOK Saloniki Materiały prasowe / CEV / PAOK Saloniki
We własnej hali PAOK Saloniki urwał po punkcie VfB Friedrichshafen i Ford Store Levoranta Sastamala. W obu meczach poległ w tie-breaku, był na dnie tabeli, ale pokazał, że w Grecji trzeba na niego uważać. Pierwszy set spotkania z Halkbankiem Ankara był tego potwierdzeniem. PAOK odwrócił wynik 6:10 na 25:16. Halkbank niby był skoncentrowany, niby zmobilizowany na początku, po czym pozwolił sobie na karygodny przestój.

W drugim secie nastąpił odwet. Halkbank wygrał 25:16 i wyrównał stan meczu na 1:1. Gospodarzom rozsypało się przyjęcie, a co za tym idzie atak. Po stronie gości skutecznością zaczęli popisywać się Faik Samed Gunes i Burutay Subasi. Remis po dwóch partiach był także w starciu w Turcji, z tą różnicą, że to PAOK odgryzł się stołecznej drużynie.

Po dwóch jednostronnych rundach trzecia była zacięta. W jej końcówce ożywili się nawet milczący wcześniej kibice. Halkbank prowadził 24:22 i stracił cztery punkty z rzędu. Dwukrotnie jego siatkarze zostali zablokowani na skrzydle. W tym momencie spanikowali i kolejną piłkę wystrzelili w aut. PAOK zapunktował u siebie po raz trzeci w fazie grupowej i celował w pierwsze zwycięstwo.

W czwartym secie nakręceni Grecy zakończyli udane dzieło, a dzięki kompletowi punktów przeskoczyli z ostatniego na trzecie miejsce w tabeli. Być może także pozbawili szans na zwycięstwo w grupie Halkbank. W środę może mu uciec na pięć punktów Friedrichshafen. Najwięcej punktów w meczu w Salonikach zdobył Nikołaj Uczikow.

PAOK Saloniki - Halkbank Ankara 3:1 (25:16, 16:25, 26:24, 25:20)

PAOK: Terzis, Martinez Gion, Koumentakis, Pelekoudas, Takouridis, Uczikow, Konstantinidis (libero) oraz Sakoglou, Stingas

Halkbank: Batur, Subasi, Petric, Gunes, Hierrezuelo Aguirre, Hernandez Ramos, Demircilder (libero), Yesilbudak (libero) oraz Loh, Cam