Trefl - Asseco Resovia: klęska rzeszowian w Gdańsku! Podopieczni Andrei Anastasiego awansowali na czwarte miejsce

Chyba mało kto spodziewał się, że Asseco Resovia Rzeszów nie ugra choćby seta w Gdańsku. Jednak Trefl nie pozwolił na zbyt wiele swojemu rywalowi i zwyciężył 3:0. Dzięki tej wygranej gdańszczanie awansowali na 4. miejsce w tabeli PlusLigi.

Tomasz Rosiński
siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Piątkowe starcie sąsiadów w ligowej tabeli zapowiadało się ciekawie. Obydwie drużyny przystępowały do pojedynku w dobrych humorach, gdyż rzeszowianie w ostatniej serii gier ograli Jastrzębski Węgiel 3:0, a gdańszczanie w takim samym stosunku setów MKS Będzin.

Początek zawodów zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy za sprawą skutecznej gry w bloku prowadzili 7:2. Dobrze w ataku radził sobie Damian Schulz, którego na lewym skrzydle wspomagał Mateusz Mika. Gości do walki starał się poderwać Thibault Rossard i w pewnym momencie Asseco Resovia przegrywała tylko 14:15. Jednakże gdańscy siatkarze byli w stanie odeprzeć ten napór, kilkakrotnie wykorzystując błędy swoich rywali (22:18). Podopieczni Andrei Anastasiego już nie zaprzepaścili swojej szansy i ostatecznie triumfowali do 20.

Po zmianie stron ekipa z Gdańska starała się narzucać swój styl gry, a umiejętnie poczynaniami swojego zespołu kierował TJ Sanders. Z czasem rywalizacja się wyrównała, zaś na boisku trwała wymiana ciosów. Dopiero na finiszu drugiej partii, gdy na zagrywce pojawił się Mika, Trefl wygrywał 21:18. Przy linii bocznej szalał z radości trener Anastasi, a prowadzeni przez niego zawodnicy byli w stanie postawić kropkę nad "i' w tej odsłonie (25:21).

Po dziesięciominutowej przerwie wciąż dominowali miejscowi gracze, którzy popisywali się technicznymi zagrywkami i atakami. Drużyna Pasów wyglądała na bezradną, a nie pomagały jej nawet zmiany stosowane przez szkoleniowca Kowala (15:10). Dobrego dnia nie mieli tym razem Aleksander Śliwka i Rossard, natomiast gospodarze z każdą kolejną akcją przybliżali się do sukcesu w tej konfrontacji. Ostatecznie Trefl Gdańsk odniósł wiktorię w trzecim secie 25:20, a w całej batalii 3:0.