Chemik - Legionovia: lanie w Policach. Mistrz potwierdził patent na przeciwnika

Chemik Police lubi grać z Legionovią Legionowo. Potwierdził to efektownym zwycięstwem 3:0 w 19. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: siatkarki Chemika Police
Chemiczki wyłącznie zwyciężają z zespołem z Mazowsza od czasu awansu do elity. W sobotę pokonały Legionovię Legionowo po raz 15. z rzędu. Oddały jej w tym okresie zaledwie cztery sety.

Mistrz Polski rozpoczął sobotni mecz od prowadzenia 7:0 i natychmiast dał do zrozumienia siatkarkom z Mazowsza, że zamierza rządzić niepodzielnie na własnym boisku. Chemik wypracował sobie pole position i do końca seta jeszcze powiększał przewagę nad Legionovią. Wygrał 25:12 i przed drugą rundą jego hasłem przewodnim była "kontynuacja".

Grę Chemika prowadziła Sladjana Mirković. Na piłki od Serbki czekały na skrzydłach Malwina Smarzek oraz Natalia Mędrzyk. Na środku zagrała Katarzyna Gajgał-Anioł zamiast Stefany Veljković. Powodem tej roszady był limit cudzoziemek, który ograniczał trenera Piotra Matelę. Policzanki miały moment zawahania w drugiej partii, kiedy straciły sześć punktów z rzędu od stanu 7:4 do 7:10. Trochę adrenaliny nie zaszkodziło faworytkom, które kilkanaście minut później cieszyły się ze zwycięstwa 25:20.

Dobrze w polickim obozie prezentowała się Smarzek, która atakowała ze skutecznością 71 procent. Ponadto reprezentantka Polski często serwowała i sprawiała swoimi zagrywkami dużo kłopotów rywalkom. Królową bloku była z kolei Straszimira Simeonowa. Nie można było mieć zarzutów do postawy Mędrzyk. Dobrze funkcjonująca drużyna wygrała trzeciego seta 25:16 i nie przedłużała jednostronnego starcia.

We wtorek Chemik zagra ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Vizurą Ruma. Nie stracił przed nim dużo energii. Jeżeli chce awansować, musi zwyciężyć z Serbkami. Sytuacja lidera w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet jest spokojniejsza. Wygrana z Legionovią to jego 18. w sezonie.

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)

Chemik: Mirković, Mędrzyk, Busa, Gajgał-Anioł, Simeonowa, Smarzek, Krzos (libero) oraz Bełcik, Holston

Legionovia: Szpak, Mielczarek, Damaske, Alagierska, Pacak, Jasek, Korabiec (libero) oraz Grabka, Bączyńska, Rasińska, Mikołajewska, Wójcik, Adamek (libero)

MVP: Malwina Smarzek (Chemik)