Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Władimir Alekno oficjalnie poparł Putina w wyborach prezydenckich

- Kiedy w latach 90. rozpadł się Związek Radziecki, rozpadła się również siatkarska liga. Dzisiaj nasz sport znów się rozwija, w zasadzie żaden siatkarz nie gra za granicą - powiedział słynny trener Władimir Alekno. Jego zdaniem to zasługa Putina.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Władimir Alekno

Jeden z najlepszych trenerów siatkarskich na świecie, Władimir Alekno, włączył się w kampanię prezydencką Władimira Putina i poparł jego kandydaturę w zbliżających się wyborach. Zdaniem uznanego szkoleniowca, to właśnie dzięki Putinowi sport w Rosji ma się świetnie. 

- Z wielką ochotą zgodziłem się na udział w tym przedsięwzięciu - oświadczył Alekno, który dołączył do grupy tzw. "pełnomocników Putina". W jej skład wchodzą wybitne osobistości ze świata kultury, biznesu, czy sportu. - Jeśli chodzi o to, co wyprawia się z rosyjskim sportem na międzynarodowej arenie, to jestem pewien, że wspólnie to przetrwamy. Jesteśmy najsilniejsi. Jesteśmy najlepsi. Nie raz już to pokazywaliśmy - twierdzi Władimir Alekno.

3 marca zaplanowano wielki meeting, podczas którego z Władimirem Putinem spotkają się rosyjskie osobistości, które udzieliły mu oficjalnego poparcia. - Chcemy w ten sposób wesprzeć naszego prezydenta i rosyjski, silny sport - powiedział Alekno.

Przypominamy, że w marcu 2017 Władimir Alekno osobistą decyzją prezydenta Rosji został powołany do Izby Społecznej Federacji Rosyjskiej. To było wielkie wyróżnienie ze strony głowy państwa dla trenera. Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej określana jest jako trzecia izba rosyjskiego parlamentu. Należą do niej zasłużeni przedstawiciele organizacji kulturalnych, sportowych, zawodowych czy społecznych, zaakceptowani przez prezydenta Rosji. Izba jest łącznikiem między społeczeństwem, a władzami państwa. Ma na celu ochronę praw oraz swobód rosyjskich obywateli i organizacji społecznych

50-letni Władimir Alekno to obecnie jedna z najbardziej poważanych osób w rosyjskim środowisku sportowym. Jego największym sukcesem trenerskim, jak do tej pory, jest złoty medal zdobyty podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012. Od 2008 jest szkoleniowcem jednego z najlepszych zespołów siatkarskich na świecie Zenitu Kazań.

ZOBACZ WIDEO Messi i Suarez błyszczeli. Siedem goli w meczu Barcelony
[ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Od wielu lat na czele rosyjskiej siatkówki stoi człowiek Putina, jego bliski przyjaciel z czasów służby w KGB i lat 90. Nikołaj Patruszew. W lipcu 2011 był szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji miał się spotkać z Bronisławem Komorowskim, ale Kancelaria Prezydenta nie potwierdziła tych informacji. 

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 18 marca.

Czy sportowcy powinni angażować się w politykę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
zenitTV, inf. własna

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×