Poli Budowlani Toruń - BKS Profi Credit Bielsko-Biała: gospodynie bez szans, Konieczna liderką

W meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet zespół Poli Budowlani Toruń przegrał z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3. MVP spotkania wybrana została atakująca przyjezdnych, Katarzyna Konieczna.

Natalia Witczyk
siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała
Zarówno zespół z Torunia, jak i ekipa z Bielska-Białej nie mogą być zadowolone z obecnego sezonu. Poli Budowlani rozpaczliwie bronią się przed spadkiem z Ligi Siatkówki Kobiet i w końcówce fazy zasadniczej muszą punktować, by wydostać się z zagrożonej strefy. Z kolei BKS Profi Credit miał włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski, a po dwudziestu kolejkach zajmował dopiero ósme miejsce.

Biorąc pod uwagę sytuację w tabeli faworytem spotkania były przyjezdne. Od pierwszej akcji podopieczne Tore Aleksandersena potwierdziły swoją siłę. Tym razem norweski szkoleniowiec posłał do boju swoje najbardziej doświadczone siatkarki, a młodzież obserwowała mecz z kwadratu dla rezerwowych. Zawodniczki BKS-u dominowały w każdym elemencie i systematycznie powiększały swoją przewagę. Formą imponowała zwłaszcza Katarzyna Konieczna, która była motorem napędowym zespołu gości, który premierową odsłonę wygrał do 20.

Łatwo przegrany set podciął toruniankom skrzydła. Co prawda drugą partię rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia (4:2), ale dobra gra blokiem BKS-u sprawiła, że po chwili to goście wyszli na prowadzenie. W dodatku bielszczanki zdobyły pięć punktów z rzędu (4:7) i kontrolowały przebieg partii. Gospodyniom nie pomagały zmiany i znów nie nawiązały walki z przeciwniczkami.

Dziesięciominutowa przerwa tym razem nie wpłynęła pozytywnie na formę torunianek. Trzeci set miał podobny scenariusz, jak poprzednie odsłony. Początkowo ekipa Budowlanych grała jak równy z równym, ale z biegiem czasu traciła kolejne punkty. Bielszczanki odniosły pewne zwycięstwo, które poprawiło morale w zespole. Torunianki czeka trudna walka o utrzymanie.

Poli Budowlani Toruń - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)

Poli Budowlani: Lewandowska, Ściurka, Kavalenka, Ryznar, Cvetanović, Wójcik, Nowak (libero) oraz Paulava, Hatala, Jasińska, Bałucka.

BKS Profi Credit: Pleśnierowicz, Mancuso, Konieczna, Grant, Jagieło, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Mucha, Różański.

MVP: Katarzyna Konieczna (BKS Profi Credit Bielsko-Biała).

Czy zespół Poli Budowlani Toruń utrzyma się w Lidze Siatkówki Kobiet?