Legionovia znów najlepsza w kategorii kadetek

WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki

Drużyna LTS Legionovii Legionowo po dramatycznym, pięciosetowym boju pokonała MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki i mogła cieszyć się z obrony tytułu mistrzyń Polski. Trzecie miejsce na podium zajął KS Pałac Bydgoszcz

To wyjątkowy sukces młodzieżowych sekcji siatkarskich z Legionowa, które po raz czwarty z rzędu triumfowały w kategorii kadeckiej i juniorskiej. Mazowiecki zespół przeszedł fazę grupową turnieju w Rumi bez większych kłopotów, tracąc tylko jednego seta, a w półfinale pewnie pokonał KS Pałac Bydgoszcz. Problemy przyszły w najważniejszym meczu imprezy: siatkarki MUKS-u Dargfilu Tomaszów Mazowiecki były w stanie wyjść w nim na prowadzenie 2:1, ale zawodniczki kierowane przez Dawida Michora i Wojciecha Lalka były w stanie doprowadzić spotkanie do szczęśliwego dla siebie końca.

21 punktów zdobyła Julia Orzoł, wybrana MVP finału i całego turnieju w Rumii. Co ciekawe, była to jedyna nagroda indywidualna dla siatkarki z drużyny złotego medalisty mistrzostw. W meczu o trzecie miejsce bydgoski Pałac nie dał najmniejszych szans MKS-owi Dąbrowa Górnicza.

Finał: LTS Legionovia Legionowo - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2 (27:25, 26:28, 20:25, 25:17, 15:12)
Mecz o 3. miejsce: KS Pałac Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:12, 25:12)