Liga Narodów Kobiet: hit tygodnia dla Serbek. Pechowa siódemka Belgijek

Reprezentacja Serbii wygrała 3:2 z Turcją najlepiej zapowiadający się w tym tygodniu mecz Ligi Narodów Kobiet. Belgia poniosła z Rosjankami już siódmą porażkę w rozgrywkach.
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Serbii kobiet

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Serbki miały za sobą pięć zwycięstw w Lidze Narodów z rzędu, a także serię siedmiu w historii konfrontacji z Turczynkami. Jakby atutów było mało, to przemawiał za nimi również atut własnej hali.

Gospodynie wygrały pierwszego seta, więc pojedynek układał się początkowo po ich myśli. Turcja potrafiła jednak zareagować, a wygrana przez nią 25:22 partia była jednocześnie pierwszą przegraną przez Serbki w Kraljevie. Rozgorzała walka, w której inicjatywa przechodziła z jednej na drugą stronę siatki. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, w którym 15:12 zatriumfowała ekipa z Bałkanów. Całe spotkanie rozegrała znana z polskich boisk Jelena Blagojević i tradycyjnie odpowiadała głównie za przyjęcie. Stefana Veljković opuściła boisko po dwóch przeciętnych setach. Zawodniczki Chemika Police, Bianka Busa i Sladjana Mirković były poza kadrą.

Uskrzydlona zwycięstwem 3:2 z Turcją reprezentacja Rosji rozpoczęła kolejny mecz z Belgią od dwóch wygranych setów. Prowadziła ją do sukcesu Irina Woronkowa, która zdobywała najwięcej punktów atakiem oraz blokiem. W trzeciej partii Kaja Grobelna i spółka odgryzły się, jednak to wszystko na co było je stać w tej konfrontacji i w turnieju w Kraljevie. Rosja odzyskała panowanie nad wydarzeniami i wygrała całe spotkanie 3:1. W ten sposób umocniła się na miejscu w górnej połowie tabeli Ligi Narodów. Po już siódmej porażce Belgia jest przedostatnia.

Turcja - Serbia 2:3 (20:25, 25:22, 25:18, 23:25, 12:15)

Turcja: Boz (21), Dundar (15), Gunes (14), Ercan (9), Ismailoglu (9), Ozbay (2), Akoz (libero) oraz Baladin (5), Ural (1), Kilic, Karakurt.

Serbia: Bosković (28), Mihajlović (16), Rasić (16), Veljković (4), Blagojević (3), Zivković (1), Popović (libero) oraz Stevanović (6), Malesević, Antonijević.

Rosja - Belgia 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:18)

Rosja: Woronkowa (23), Małygina (16), Lazarenko (13), Birjukowa (8), Efimowa (4), Romanowa (3), Tałyszewa (libero) oraz Ljubuszkina (4), Kotikowa (1), Jurinskaja, Kurnosowa (libero).

Belgia: Herbots (14), Grobelna (14), Van Gestel (10), Janssens (8), Lemmens (6), De Vyver, Neyt (libero), Guilliams (libero) oraz Flament (3), Van Avermaet (2), Van Sas, Strumilo.