Liga Narodów Kobiet: Rosja szorstko powitała Dominikanę w Polsce

Jednostronnym pojedynkiem rozpoczęła się rywalizacja w turnieju Ligi Narodów Kobiet w Wałbrzychu. Rosjanki nie miały problemu z pokonaniem 3:0 reprezentacji Dominikany.

reprezentacja Rosji kobiet Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji kobiet
Rosjanki jeszcze rozglądały się po zakątkach hali w Wałbrzychu, a już musiały gonić rywalki. Sam początek spotkania był jego najbardziej zaskakującym fragmentem. Dominikana wyszła na prowadzenie 5:1, ale nie potrafiła się nim rozkoszować dłużej niż przez pięć minut. Po tym okresie było już 7:7 i faworytki rozpoczęły marsz po zwycięstwo 25:21 w pierwszym secie.

Reprezentacja Rosji wyciągnęła wnioski i rozpoczęła drugą partię zdecydowanie lepiej. Prowadziła 8:3 po przestrzelonym ataku Isabel Yonkairy Paoli Peni, która przez rok była w kadrze Chemika Police. Swojego powrotu do Polski nie uczciła dobrym występem. Jakość ataków drużyny ze wschodu była wyższa. W końcówce seta Rosjanki zgubiły kilka punktów w banalnych okolicznościach, mimo to zwyciężyły 25:20.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia faworytek 4:0, co zapowiadało, że mecz zbliża się dużymi krokami do wczesnego zakończenia. Tradycyjnie groźna dla rywalek była Irina Woronkowa. Swoje robiły Olga Birjukowa i Jekaterina Ljubuszkina, a dobrą zmianę dała Anna Kotikowa. Selekcjoner Rosji spokojnie obejrzał ostatnie akcje, po których zrobiło się 25:16 i 3:0 w setach.

Rosja odniosła jubileuszowe 10. zwycięstwo z Dominikaną w tej dekadzie. Dzięki kompletowi punktów na pewno nie zostanie wyprzedzona we wtorek przez reprezentację Polski, która podejmie Japonię. Być może stanie się to w środę, kiedy w Wałbrzychu dojdzie do pojedynku Biało-Czerwonych z Rosjankami.

Rosja - Dominikana 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)

Rosja: Ljubuszkina (9), Birjukowa (9), Lazarenko (8), Woronkowa (8), Małych (7), Romanowa (3), Kutiukowa (libero) oraz Kotikowa (9), Rysewa, Gorbaczewa, Kurnosowa (libero)

Dominikana: B.E. Martinez (12), Gonzalez Lopez (7), Pena (6), Eve Meija (3), Marte Frica (1), Arias Perez (1), Binet Stephens (libero) oraz N. Martinez (1), Dominguez Martinez, Rodriguez Santos