Liga Narodów: zachwyty nad Arturem Szalpukiem. Twitter po meczu Polska - Argentyna

Jest przełamanie. Reprezentacja Polski pokonała w Melbourne Argentynę 3:0 i przerwała złą serię w siatkarskiej Lidze Narodów. Zobacz, co o tym spotkaniu napisali użytkownicy Twittera.

Krzysztof Sędzicki
Artur Szalpuk WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Artur Szalpuk

Jako pierwsze wpisy z gratulacjami opublikowały oficjalne profile PZPS, PLPS, a także PGE Skry Bełchatów:

W decydującym momencie spotkania trener Vital Heynen postanowił wpuścić na boisko Artura Szalpuka. Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę. Przyjmujący reprezentacji Polski skończył 3 z 3 ataków, w tym ostatnią piłkę. Chwalili go nasi koledzy i koleżanki z redakcji...

...a także trener Chemika Bydgoszcz, Jakub Bednaruk.

Tymczasem FIVB na Twittera wyłowiła akcję meczu. Zdaniem światowej federacji miała ona miejsce w trzecim secie i zakończyła się udanym atakiem Bartosza Bednorza.

Nie uniknęliśmy też nawiązań do czwartkowego meczu Argentyny z Chorwacją na mistrzostwach świata w piłce nożnej. Wspomniał o tym dziennikarz Polsatu Sport, Marcin Lepa.

Czy Artur Szalpuk powinien znaleźć się w kadrze na mistrzostwa świata?