Liga Narodów: Niemcy wygrali bitwę na wyniszczenie, Korea została na dnie

Reprezentacja Niemiec wygrała 3:2 szalenie wyrównane i długie starcie z Bułgarią. Nasi zachodni sąsiedzi przybliżyli się do górnej połowy tabeli Ligi Narodów. Na jej dnie pozostała Korea Południowa po porażce 1:3 z Iranem.

Reprezentacja Niemiec mężczyzn Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Niemiec mężczyzn
W Teheranie doszło do spotkania czterech reprezentacji z dolnej połowy tabeli Ligi Narodów. Można śmiało przypuszczać, że przynajmniej jedna z nich przeskoczy po tym weekendzie do górnej części klasyfikacji. Walka o to rozpoczęła się meczem Niemców z Bułgarami.

Był to pojedynek szalenie wyrównany. Trudno było w to uwierzyć, ale w połowie trzeciego seta obie reprezentacje miały identyczną liczbę punktów zdobytych atakiem, blokiem i zagrywką. Wszystkie partie rozstrzygała malutka różnica punktów i zgodnie z najbardziej prawdopodobnym scenariuszem mecz zakończył się tie-breakiem. W nim 15:13 wygrała reprezentacja Niemiec i to ona okazała się lepsza 3:2 w bitwie na wyniszczenie.

Atutem naszych zachodnich sąsiadów była zespołowość. Kilkanaście punktów zdobyli Moritz Reichert, Simon Hirsch, Moritz Karlitzek i Marcus Boehme. Ten ostatni był najskuteczniejszy, ponieważ wykorzystał 10 z 12 wystaw od swojego rozgrywającego.

Zacięta walka była w europejskim starciu i była również w azjatyckim pojedynku Iranu z Koreą Południową. Grający z nożami na gardłach przyjezdni nie odpuszczali Persom w pierwszym i w drugim secie, po których było 1:1. Później Iranowi było już trochę łatwiej, co nie oznacza, że banalnie, a o swoje zwycięstwo 3:1 musiał bić się ponad dwie godziny. Waleczni, ale nieefektywni Koreańczycy zostali na dnie tabeli. Najwięcej - 15 punktów dla gospodarzy zdobył znany z polskich boisk Milad Ebadipour.