KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MŚ 2018: problemy zdrowotne w reprezentacji Brazylii. Sztab szkoleniowy negocjuje z klubem

Reprezentacja Brazylii, na kilka tygodni przed rozpoczęciem mistrzostw świata, ma spore problemy kadrowe. Pod znakiem zapytania stoi bowiem występ Ricardo Lucarelliego, który przechodzi rehabilitację po zerwaniu ścięgna Achillesa.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Ricardo Lucarelli WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Ricardo Lucarelli
Zanim Renan Dal Zotto oficjalnie poinformował o powołaniu Ricardo Lucarelliego do reprezentacji Brazylii na turniej mistrzostw świata 2018, działacze Funvic Taubate ogłosili, że nie pozwolą swojemu zawodnikowi na wyjazd na zgrupowanie drużyny narodowej. Siatkarz od kilku tygodni przechodzi rehabilitację po zerwaniu ścięgna Achillesa i zdaniem sztabu szkoleniowego, do gry będzie zdolny dopiero za kilka miesięcy.

Selekcjoner kadry znalazł się w trudnym położeniu, w związku z czym, postanowił negocjować z klubem. W ostatnich dniach przedstawiciele sztabów medycznych reprezentacji Brazylii oraz zespołu z Taubate spotkali się. W trakcie rozmów doszło do ustaleń, które pozwalają fanom Canarinhos mieć nadzieję, że drużyna narodowa na mundialu wystąpi wzmocniona jedną ze swoich gwiazd.

- Lucarelli pozostanie w Taubate, pod opieką sztabu medycznego, aby odzyskać formę fizyczną i techniczną. Jeżeli ten cel uda się zrealizować, nie widzę przeszkód, aby został powołany do kadry - powiedział Alexandre Paiva, klubowy lekarz Funvic Taubate. Prognozuje się jednak, że zawodnik osiągnie 100 proc. dyspozycji dopiero w październiku.

Powołanie Ricardo Lucarelliego po części spowodowane było urazem, jakiego w trakcie rozgrywek Ligi Narodów doznał Mauricio Borges. To zdecydowanie osłabiło siłę ofensywną wicemistrzów świata. W klubie nie chcą jednak słyszeć o przedwczesnym powrocie do gry.

- Przedwczesny powrót może pogłębić uraz. Siatkarz osiągnie najwyższą formę w październiku. Będziemy obserwować postępy z miesiąca na miesiąc, mam nadzieję, że uda się osiągnąć optymalną formę na rozgrywki ligowe  - powiedział Alexandre Paiva.

- Mieliśmy bardzo pozytywne spotkanie ze sztabem szkoleniowym drużyny Taubate, podczas którego rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że Lucarelli nie jest jeszcze gotowy, aby stawić się na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii. Spotkamy się ponownie w sierpniu i dokonamy ponownej oceny sytuacji - powiedział Ney Pecegueiro, lekarz reprezentacji.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Upór Mackiewicza stawia go za wzór, ale ja w życiu bym tego nie zrobił
Czy Ricardo Lucarelli powinien zostać powołany do kadry na MŚ 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
2018.cbv.com.br
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×