Powiew młodości w Stoczni Szczecin. Bartosz Firszt dołączył do zespołu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Stocznia Szczecin
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Stocznia Szczecin
zdjęcie autora artykułu

Bartosz Firszt został nowym siatkarzem Stoczni Szczecin. W zespole prowadzonym przez Michała Gogola jest piątym przyjmującym.

W tym artykule dowiesz się o:

Nastolatek będzie rywalizować o swoje miejsce w zespole z Nicholasem Hoagiem, Matejem Kazijskim, Nikołajem Penczewem i Marcinem Wiką. Bartosz Firszt jest zdecydowanie najmłodszym siatkarzem w tym towarzystwie.

Urodzony w 1999 roku Firszt jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Kapitan reprezentacji Polski juniorów pochodzi ze sportowej rodziny. Siatkarzem był jego ojciec. Bartosz występował w Huraganie Wołomin, Metrze Warszawa, a w Młodej Lidze reprezentował AZS Politechnikę Warszawską. Został wybrany do najlepszej szóstki tegorocznego turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów. Z Metrem wywalczył srebrne medale.

Stocznia Szczecin rozpocznie przygotowania do sezonu w PlusLidze 20 sierpnia. Jej kadra jest bliska skompletowania. Na papierze brakuje w niej środkowego i libero. Do Stoczni dołączyli poza wspomnianymi przyjmującymi rozgrywający Łukasz Żygadło i Lukas Tichacek, środkowy Simon Van De Voorde, a także atakujący Bartosz Kurek.

ZOBACZ WIDEO Rok temu był płacz, dziś jest złoto. Paulina Guba: życie przewróciło się do góry nogami

Źródło artykułu: