MŚ 2018: pierwsza wygrana Argentyny. Rozpędzała się jak parowóz

Wygrana 3:0 z Dominikaną to pierwsza reprezentacji Argentyny w mistrzostwach świata. Prezentowała się lepiej, im dłużej trwało spotkanie.

siatkarze reprezentacji Argentyny  Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Argentyny
Przed bezpośrednim meczem obie reprezentacje sąsiadowały na dnie tabeli. Świadome siły pozostałych przeciwników w grupie stanęły przed jedną z ostatnich szans na zaistnienie w mistrzostwach świata. Argentyna przegrała na inaugurację 1:3 z Belgią, natomiast Dominikana zwyciężyła w zaledwie jednym secie w konfrontacjach ze Słowenią i z Japonią.

Argentyna wygrała pierwszą partię 26:24 dzięki trafionym zmianom selekcjonera. W odpowiednim momencie wprowadził on z kwadratu rezerwowych na boisko Bruno Limę oraz Pablo Crera. Ten duet pozostał w szóstce na drugiego seta, w którym wyższość Albicelestes była już niepodważalna. Zespół z Ameryki Południowej zdobył siedem punktów blokiem, zaserwował pięć asów. Tymi elementami Dominikana wywalczyła zaledwie "oczko" w dwóch partiach. Rezultat 25:15 odzwierciedlał obraz spotkania.

Argentyna nie rozpoczęła meczu w imponującym stylu. Rozpędzała się powoli jak parowóz. Im dłużej jednak trwała konfrontacja, tym lepiej się prezentowała. Trzeci set przebiegał tak jak drugi pod dyktando faworyta. Na boisku bawił się coraz lepiej i wygrał 25:15. Albicelestes odnieśli trzecie w dekadzie zwycięstwo 3:0 z Dominikaną. Jednocześnie pierwsze w mistrzostwach świata, które utrzymuje ich w walce o awans.

Argentyna - Dominikana 3:0 (26:24, 25:15, 25:15)

Argentyna: Poglajen (12), Sole (11), Conte (8), J.L. Gonzalez (3), Loser (2), Cavanna (1), A. Gonzalez (libero), Fernandez (libero) oraz Lima (9), Crer (8), Lopez (8), Ramos, De Cecco

Dominikana: Santana (11), Capellan (11), Romero Perez (5), Pena (3), Paulino (1), Abreu Lopez, Feliz (libero) oraz Cepin (4), Bello (2), Gonzalez Perez