MŚ 2018. Zagraniczne media o meczu Polaków: gwiazdy odrobiły lekcje. Święto siatkówki na trybunach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski siatkarzy wciąż niepokonana. Ekipa Vitala Heynena pokonała w sobotę Finów (3:1) i prowadzi w grupie D MŚ 2018. Co o wygranej Biało-Czerwonych piszą zagraniczne media?

"Po pierwszej odsłonie meczu wyglądało na to, że Polska ma wszystko pod kontrolą, jednak w drugiej części gry Finlandia odpowiedziała, wygrywając przedłużony set, co oczywiście bardzo rozzłościło zawodników Vitala Heynena. W pozostałych setach skandynawski zespół zdobył zaledwie 16 i 15 punktów..." - pisze o meczu Biało-Czerwonych dziennikarz "World of Volley".

"Polska za mocna dla Finów. Gwiazdy polskiej reprezentacji odrobiły lekcje" - dodaje redaktor dziennika "Ilta-Sanomat", który był pod wrażeniem wszechstronności Michała Kubiaka.

Portal "VolleyMob" wspomniał o dobrym występie Bartosza Kurka, Mateusza Bieńka i Artura Szalpuka, i o słabszej dyspozycji w ataku Michała Kubiaka. Osłabiony po zatruciu pokarmowym przyjmujący reprezentacji Polski nie jest jednak robotem. Kapitan wykazał się w innych elementach siatkarskiego rzemiosła.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej zwróciła także uwagę na to, co działo się poza boiskiem. A mianowicie na wyborną znakomitą atmosferę na trybunach, tworzoną przez naszych rodaków i Skandynawów. Nie jest tu mowa o setkach, a o tysiącach kibiców. - W Pałacu Kultury i Sportu panowała świetna atmosfera. Święto siatkówki - komentuje FIVB.

Polacy kolejny mecz na MŚ 2018 rozegrają w poniedziałek o godzinie 19:30. Ich rywalem będą niepokorni Irańczycy.

Czy Polska zajmie pierwsze miejsce w grupie D?