ŁKS Commercecon już wygrywa. Łodzianki najlepsze w Niemodlinie

Po ciężkich treningach przyszedł czas na pierwsze sparingi. Siatkarki ŁKS Commerceconu Łódź wygrały towarzyski turniej w Niemodlinie.

Krzysztof Sędzicki
trening siatkarek ŁKS-u Commerceconu Łódź Facebook / Łódź / Na zdjęciu: trening siatkarek ŁKS-u Commerceconu Łódź
Przygotowania wicemistrzyń kraju do nowego sezonu trwają już od miesiąca. Niedawno do drużyny dołączyły brazylijska przyjmująca Regiane Bidias oraz atakująca Monika Bociek. Na dniach do dyspozycji trenera Michal Maska będą również kadrowiczki - Zuzanna Efimienko-Młotkowska oraz Klaudia Alagierska.

Łodzianki w ten weekend miały okazję sprawdzić się na tle pierwszoligowców. W sobotę pokonały UNI Opole w czterech setach. Najwięcej punktów (20) zdobyła Bidias, a drugą najskuteczniejszą zawodniczką była przyjmująca Daria Szczyrba.

W niedzielę biało-czerwono-białe sprawdziły się w sparingu ENEA Energetykiem Poznań i wygrały 3:0. Zespoły ustaliły jednak, że rozegrają jeszcze jednego seta i jego także Łódzkie Wiewióry rozstrzygnęły na swoją korzyść. Głównymi armatami ŁKS-u Commercecon była ponowie Bidias (17 pkt.), a poza nią 15 oczek dołożyła Bociek, a 12 Ewa Kwiatkowska.

Ostatni mecz turnieju wygrał zespół z Poznania, który w trzech partiach pokonał siatkarki z Opola.

Wyniki turnieju w Niemodlinie:

UNI Opole - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (23:25, 22:25, 25:15, 17:25)

ŁKS Commercecon Łódź - ENEA Energetyk Poznań 3:0 (25:17, 25:22, 25:23), dodatkowy set 27:25

ENEA Energetyk Poznań - UNI Opole 3:0 (25:21, 25:17, 25:15)

Czy ŁKS Commercecon Łódź ponownie sięgnie po medal w nowym sezonie LSK?