PlusLiga: zagrożenie pożarowe w Netto Arenie. Podczas meczu Stocznia - Trefl zgasły światła (aktualizacja)

W trakcie ciekawie zapowiadającego się spotkania 1. kolejki PlusLigi Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk doszło do zagrożenia pożarowego, przez co na początku pierwszego seta w Netto Arenie zgasły światła.

Tomasz Rosiński
Podczas meczu Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk w Netto Arenie zgasły światła Newspix / Krzysztof Cichomski / Podczas meczu Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk w Netto Arenie zgasły światła
Stocznia przed sezonem 2018/2019 zbudowała ciekawy skład, a o sile tej drużyny mają stanowić Bartosz Kurek, Matej Kazijski i Łukasz Żygadło. Interesujące transfery sprawiły, że pierwsze starcie nowych rozgrywek przyciągnęło na trybuny komplet pięciu tysięcy widzów.

Jednakże już na starcie konfrontacji przy wyniku 5:5 w inauguracyjnej partii rywalizacji szczecinian z Treflem doszło do bardzo rzadko spotykanej sytuacji, gdyż w hali zgasło światło.

- Zagrożenie pożarowe w Netto Arenie, światła zgasły, inauguracja z ciekawszymi atrakcjami niż planowano - poinformował o przyczynach powyższego dziennikarz WP SportoweFakty, Sebastian Szczytkowski.

- Szukają człowieka, który ma klucz do bezpieczników w Netto Arenie. To podobno skomplikowane - dodał redaktor.

- Jeden z kibiców zapalił papierosa w toalecie na terenie obiektu. System przeciwpożarowy zadziałał, stąd nagłe wyłączenie całości. Nadal pracujemy nad przywróceniem oświetlenia, abyśmy mogli kontynuować mecz - zakomunikował klub ze Szczecina.

Zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 2017-2020, cyt.:

17.3 PRZEDŁUŻAJĄCE SIĘ PRZERWY W GRZE

17.3.1 Jeśli nieprzewidziane okoliczności powodują przerwanie meczu, sędzia pierwszy, organizatorzy oraz komitet kontrolny (o ile taki został wyznaczony) decydują o podjęciu odpowiednich środków w celu przywrócenia normalnych warunków.

17.3.2 W przypadku, gdy jedna lub kilka przerw nie trwały łącznie dłużej niż 4 godziny:

17.3.2.1 jeśli mecz jest wznowiony na tym samym boisku, przerwany set jest kontynuowany normalnie, z zachowaniem wyniku, tych samych zawodników (z wyjątkiem wykluczonych lub zdyskwalifikowanych) i ich ustawienia. Wyniki rozegranych już setów zostają zachowane;

17.3.2.2 jeśli gra jest wznowiona na innym boisku, set zostaje anulowany i rozegrany od nowa z tymi samymi członkami zespołów i w tych samych ustawieniach początkowych (z wyjątkiem wykluczonych lub zdyskwalifikowanych) i z utrzymaniem wszystkich odnotowanych sankcji. Wyniki rozegranych już setów zostają zachowane.

17.3.3 W przypadku, gdy jedna lub kilka przerw trwało łącznie dłużej niż 4 godziny, mecz musi być powtórzony.

***

AKTUALIZACJA (godz. 16:10):

- Oba zespoły znów na rozgrzewce, czekamy jeszcze na ponowne włączenie ostatniej części świateł - obwieściła Stocznia Szczecin.

***

KOLEJNA AKTUALIZACJA (godz. 17:00):

- Nadal czekamy. Wszystkich kibiców prosimy natomiast o zachowanie biletów z tego meczu. Klub nie jest oczywiście w żadnej mierze odpowiedzialny z tę awarię, ale postaramy się znaleźć sposób, aby wynagrodzić naszych wspaniałych kibiców za cierpliwość, którą dziś okazują - zadeklarowała Stocznia.

***

KOLEJNA AKTUALIZACJA (godz. 17:42): mecz w Szczecinie wciąż nie został wznowiony.

***

OSTATNIA AKTUALIZACJA (godz. 18:00):

- Nie uda się w niedzielę rozegrać meczu z Treflem, awaria okazała się zbyt poważna. Będziemy informować o dalszych losach tej rywalizacji oraz o zrekompensowaniu kibicom tego, co wydarzyło się w niedzielę - zakomunikował szczeciński klub.

Czy Stocznia Szczecin wywalczy medal w PlusLidze 2018/2019?