Wrocławianki najlepsze w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: trener Marek Solarewicz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: trener Marek Solarewicz
zdjęcie autora artykułu

Volley Wrocław okazał się najlepszy w siódmej edycji turnieju rozgrywanego ku pamięci Agaty Mróz-Olszewskiej. Gospodarz zawodów, MKS Dąbrowa Górnicza, ukończył je na trzeciej pozycji.

Zespół Marka Solarewicza, choć rozpoczął turniej od porażki z MKS-em Dąbrowa Górnicza, był w stanie wygrać kolejne dwa spotkania Memoriału i cieszyć się z triumfu w całej imprezie. Drugie miejsce zajęło ostrowieckie KSZO, które w całym turnieju uległo tylko triumfatorowi z Wrocławia. Dąbrowski MKS wyprzedził w klasyfikacji zawodów jedynie ukraiński Chimik Jużne, ale za to rozegrał z zagranicznym przeciwnikiem najciekawszy mecz Memoriału, wygrany 3:2.

Nagroda MVP towarzyskiego turnieju powędrowała do Roksany Wers (Brzóski), kapitan Volleyball Wrocław, wyróżnienie otrzymała też Aleksandra Rasińska z tego zespołu. Poza tym doceniono starania libero gospodarza Memoriału, Kamili Colik, oraz trzech zawodniczek z Ukrainy: Olgi Gejki i Swietłany Dorsman z KSZO oraz Kateriny Dudnyk z Chimika Jużne.

Siódma edycja Memoriału była jak zawsze poświęcona pamięci Agaty Mróz-Olszewskiej, wybitnej siatkarki i reprezentantki Polski zmarłej w 2008 roku po długiej walce z chorobą układu krwionośnego. Imprezie organizowanej w Dąbrowie Górniczej towarzyszyła akcja krwiodawstwa, a także wręczenie przez Fundację Kropla Źycia specjalnych statuetek, Mieczy Rycerzy Kropli Życia, osobom najbardziej zaangażowanym w promocję krwiolecznictwa i rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego.

Wyniki VII Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Chimik Jużne 3:1 (25:18, 21:25, 14:25, 25:23) MKS Dąbrowa Górnicza - Volleyball Wrocław 3:1 (25:22, 19:25, 25:22, 25:21)

Volleyball Wrocław - Chimik Jużne 3:1 (25:23, 15:25, 25:19, 25:18)

MKS Dąbrowa Górnicza - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)

Volleyball Wrocław - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

MKS Dąbrowa Górnicza - Chimik Jużne 3:2 (30:28, 25:17, 20:25, 24:26, 16:14)

Końcowa kolejność:

1. Volleyball Wrocław  2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski  3. MKS Dąbrowa Górnicza  4. Chimik Jużne

Nagrody indywidualne:

Najlepsza przyjmująca: Katerina Dudnyk (Chimik Jużne) Najlepsza atakującaAleksandra Rasińska (Volley Wrocław) Najlepsza liberoKamila Colik (MKS Dąbrowa Górnicza) Najlepsza rozgrywająca: Olga Gejko (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) Najlepsza blokująca: Swietłana Dorsman (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) MVP turnieju: Roksana Wers (Volley Wrocław)

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 92. Fabian Drzyzga o Vitalu Heynenie: Ten gościu jest z kompletnie innej bajki

Źródło artykułu:
Czy interesuje cię Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)