Czołowe zespoły LSK ustąpiły ekipie z Drezna w towarzyskim turnieju

Chemik Police, ŁKS Commercecon Łódź i Developres SkyRes Rzeszów musiały uznać wyższość gospodarza sparingowych zmagań w Dreźnie. Dresdner SC

Michał Kaczmarczyk
Zuzanna Efimienko WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Zuzanna Efimienko
Ostateczne rozstrzygnięcia zawodów zorganizowanych przez bundesligowy Dresdner SC ważyły się do samego końca. Policki Chemik co prawda uległ organizatorkom turnieju w pierwszym spotkaniu 0:3, ale w kolejnym meczu dzięki postawie Martyny Łukasik i Chiaki Ogbogu pokonał ŁKS za trzy punkty. Za to zespół z Drezna uległ w czterech setach Developresowi SkyRes Rzeszów, w którego składzie grała po raz pierwszy od powrotu z mistrzostw świata bułgarska rozgrywająca Petja Barakowa.

O wszystkim zadecydowały spotkania rozgrywane w niedzielę 21 października, oba trwające pięć setów. Chemik Police przegrywał z rzeszowskim Developresem już 0:2, ale był w stanie doprowadzić do piątej partii i to pomimo prowadzenia rywala 16:11 w czwartym secie. Ostatnia część spotkania padła łupem aktualnych mistrzyń Polski (15:13), a Magdalena Stysiak i Ogbogu potwierdziły swoją dobrą dyspozycję w wcześniejszych meczów.

Na koniec turnieju Dresdner SC długo walczył z ŁKS-em Commercecon Łódź, ale ostatecznie rozbił polski zespół w tie-breaku (15:6) i okazał się lepszy od Chemika Police o dwa wygrane sety. W łódzkiej drużynie świetnie zaprezentowały się Regiane Bidias i Zuzanna Efimienko-Młotkowska (19 i 18 pkt), a po drugiej stronie siatki wyróżniały się Maria Segura i Lena Stigrot (19 i 17 pkt).

Nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet rozpocznie się 2 listopada, natomiast w niedzielę 28 października w Łodzi zostanie rozegrany Superpuchar Polski im. Andrzeja Niemczyka, w którym zmierzą się Chemik Police oraz Grot Budowlani Łódź.

Wyniki:

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:15, 25:20, 27:25)

Dresdner SC - Chemik Police 3:0 (25:18, 25:22, 27:25)

ŁKS Commercecon Łódź - Chemik Police 1:3 (18:25, 20:25, 26:24, 17:25)

Developres SkyRes Rzeszów - Dresdner SC 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:16)

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 2:3 (25:19, 25:16, 17:25, 24:26, 13:15)

Dresdner SC - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (18:25, 25:23, 23:25, 25:21, 15:6)