KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polscy siatkarze wystąpią w wyjątkowej reklamie. Będą promować nasz kraj

Polski rząd postanowił "wykorzystać" sukces, jakim jest wywalczenie przez naszą reprezentację mistrzostwa świata. Podopieczni Vitala Heynena będą zachęcali obcokrajowców do tego, że warto odwiedzić nasz kraj.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
siatkarze reprezentacji Polski Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Informowaliśmy niedawno, że rząd kierowany przez Mateusza Morawieckiego postanowił przeznaczyć kwotę 15 milionów złotych (z rezerw) na polską siatkówkę. Pieniądze mają zostać przeznaczone nie tylko na premie dla naszych siatkarzy, którzy wywalczyli pod koniec września złoto mistrzostw świata (drugi raz z rzędu!), ale również dla juniorów, na zakup potrzebnego sprzętu, itd. Szczegółów rozdysponowania tych pieniędzy jeszcze nie podano. Natomiast sam gest polityków wobec tej dyscypliny sportu został pozytywnie odebrany. Zwłaszcza w klubach, które w ostatnich miesiącach dość mocno odczuły odpływ sponsorów związanych ze spółkami Skarbu Państwa.

To nie koniec współpracy na linii: rząd - polska siatkówka. Jak poinformował serwis Wirtualnemedia.pl, Polska Organizacja Turystyczna rusza z kampanią, w której wezmą udział reprezentanci Polski - zarówno kadry żeńskiej, jak i męskiej.

"Na potrzeby kampanii mają powstać dwa filmy promujące Polskę z udziałem siatkarzy i siatkarek. Każdy w czterech wersjach czasowych: 60 s., 30 s., 23 s. I 15 s, po polsku i po angielsku. Filmy mają promować Polskę jako kraj atrakcyjny turystycznie" - można przeczytać w artykule.

Spoty mają przedstawiać Polskę jako atrakcyjny kraj. Mają zachęcić obcokrajowców w wieku 20-40 lat, aby przylecieli nad Wisłę, w celach turystycznych. Kampania ma być prezentowana głównie w krajach, w których siatkówka jest ważną dyscypliną. Aby dotarła do jak najszerszej grupy docelowej. Spoty będą również nawiązywać do mistrzostwa Europy w siatkówce, które w 2019 roku odbędą się w Czechach, Turcji, na Węgrzech i właśnie w Polsce.

Obecnie POT szuka firmy, która będzie odpowiedzialna za produkcję kampanii promocyjnej. Filmy reklamowe mają być gotowe do połowy grudnia. Wedle informacji dziennikarzy serwisu wirtualnemedia.pl firma, która wygra przetarg nie będzie musiała płacić gaży sportowcom. Nie ma również informacji, czy w nagraniach weźmie udział selekcjoner Vital Heynen.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Polacy długo świętowali po zdobyciu złota. "Trener dał nam zielone światło"
Czy wykorzystanie wizerunku siatkarzy w spotach promujących Polskę to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Wirtualne Media
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×