KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Tego można było się spodziewać. Wielkie wyróżnienie blisko Bartosza Kurka

2 listopada w Budapeszcie odbędzie się gala Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV) na której zostanie ogłoszone nazwisko najlepszego siatkarza Starego Kontynentu w 2018 roku. Najprawdopodobniej nagrodę, dodajmy zasłużenie, odbierze Bartosz Kurek.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Bartosz Kurek Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Do takich nieoficjalnych informacji dotarli dziennikarze "Przeglądu Sportowego". Teoretycznie szefowie CEV trzymają nazwisko siatkarza w tajemnicy, ale podobno poinformowali już przedstawicieli Stoczni Szczecin, klubu w którym na co dzień gra polski atakujący, że tytuł otrzyma właśnie Bartosz Kurek.

W ligowej drużynie 30-latka rozpoczęło się już logistyczne przygotowanie do gali. Wszystko dlatego, że 3 listopada Stocznia zagra wyjazdowy mecz PlusLigi z Cuprum Lubin. Oczywiście Bartosz Kurek ma być obecny na tym pojedynku, dlatego szefowie klubu chcą przygotować jak najlepszą i najszybszą podróż dla swojego atakującego, by ten odebrał nagrodę i bez problemów zdążył na ligowy mecz, który ma rozpocząć się o 20:00. 

Do tej pory dwie polskie siatkarki cieszyły się z tytułów najlepszych zawodniczek w Europie. W 2003 roku nagrodę otrzymała Małgorzata Glinka-Mogentale, a dwa lata później Dorota Świeniewicz. Wcześniej obie siatkarki poprowadziły Polskę do mistrzostwa Europy i zostały wybrane najlepszymi siatkarkami zawodów. 

Teraz, po tym jak Bartosz Kurek poprowadził Biało-Czerwonych do obrony mistrzostwa świata a sam został wybrany najlepszym siatkarzem turnieju, działacze CEV nie mogli podjąć innej decyzji. To właśnie 30-letni atakujący najbardziej zasłużył na tytuł siatkarza roku w Europie.

ZOBACZ WIDEO Skromny jak Bartosz Kurek. MVP MŚ komplementuje zespół, a szczególnie jednego z młodych kolegów

Czy zgadzasz się, że Bartosz Kurek zasłużenie zostanie wybrany najlepszym siatkarzem Europy w 2018 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×