PlusLiga: Jastrzębski Węgiel bez szans, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wciąż na zwycięskiej ścieżce

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zwalnia tempa w PlusLidze 2018/2019. W hitowym starciu 6. kolejki mistrzostw Polski kędzierzynianie w trzech setach rozprawili się z Jastrzębskim Węglem i wciąż z kompletem punktów przewodzą ligowej stawce.

Tomasz Rosiński
siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
ZAKSA przystępowała do środowego spotkania w roli lidera rozgrywek i z chęcią przedłużenia swojej zwycięskiej serii (do sześciu wygranych z rzędu). Szyki rywalom chciał pokrzyżować Jastrzębski, który w poprzedniej serii gier ograł PGE Skrę Bełchatów (3:1), ale to mu się zupełnie nie udało.

Początkowo obydwie drużyny badały swoje możliwości tego dnia, a na boisku trwała wymiana ciosów i praktycznie walka punkt za punkt (10:10). Z czasem gospodarze za sprawą wzmocnionej zagrywki podkręcili tempo i po skutecznym ataku Sama Deroo prowadzili 15:11. Mądrze rozgrywał Benjamin Toniutti, zaś świetnie defensywą podopiecznych Andrei Gardiniego kierował Paweł Zatorski. Kędzierzynianie już nie wypuścili w pierwszym secie zwycięstwa z rąk i triumfowali do 18.

Po zmianie stron jastrzębianie nie zamierzali odpuszczać i dość długo dotrzymywali kroku wicemistrzom Polski. Grę miejscowej ekipy starał się napędzać Deroo, a na jego dobre zagrania odpowiadali Dawid Konarski oraz Christian Fromm i wszystko miało się rozstrzygnąć na finiszu partii (19:19). W decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, którzy odnieśli wiktorię 25:22.

Kędzierzynianie pragnęli już w trzeciej odsłonie dokonać dzieła zniszczenia i zrealizowali swój cel, chociaż do połowy III części zawodów wynik ciągle oscylował wokół remisu (13:13). Wówczas sygnał do ataku swojemu zespołowi dał Aleksander Śliwka, zaś po chwili ZAKSA wygrywała 18:13. Pomarańczowi popełniali sporo błędów własnych i już nie byli w stanie odwrócić losów tego seta, a zarazem całego meczu, który przegrali 0:3.