ŁKS Commercecon - E.Leclerc Radomka: seria trwa. Czwarta wygrana łodzianek

Po czterech kolejkach siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź mogą pochwalić się kompletem zwycięstw w Lidze Siatkówki Kobiet. W sobotni wieczór w Sport Arenie zespół Michala Maska pokonał E.Leclerc Radomkę Radom w trzech krótkich setach.

Krzysztof Sędzicki
siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź
Ełkaesianki wciąż muszą radzić sobie bez kontuzjowanej Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, która zmaga się z urazem kolana. W dodatku biało-czerwono-białe są w trakcie maratonu ligowo-pucharowego. W środę pokonały u siebie DPD Legionovię Legionowo, a w najbliższy wtorek zmierzą się z Palmbergiem Schwerin. Ekipa z Radomia z kolei wciąż szuka drugiej wygranej w sezonie. W poprzedniej kolejce gładko przegrała we własnej hali z Chemikiem Police 0:3.

Już od pierwszych piłek to gospodynie pokazały, że zamierzają dyktować tempo w tym spotkaniu. Bardzo swobodnie w ataku czuła się Regiane Bidias, która mogła liczyć na wsparcie koleżanek. Po drugiej stronie siatki zespół trenera Jacka Skroka cierpiał w przyjęciu, co przekładało się na dyspozycję w ofensywie. Efekt? Wygrała ŁKS-u Commercecon do 14.

E.Leclerc Radomka znacznie pewniej poczuła się w drugim secie. Niewidoczna dotąd Majka Szczepańska-Pogoda zaczęła zdobywać punkty, zaś pod siatką łódzki blok przezwyciężała Izabela Bałucka. Taki stan rzeczy utrzymał się do stanu 16:11 dla gości. Później biało-czerwono-białe do walki poderwała Aleksandra Wójcik, która złapała optymalny rytm w polu zagrywki, a w szeregach radomskiej drużyny przebudziły się demony z pierwszego seta w przyjęciu. Łodzianki zwyciężyły 25:20 i już zapewniły sobie przynajmniej jeden punkt do ligowej tabeli.

Z nowymi nadziejami pod postacią rozgrywającej Alicji Grabki, która rozpoczęła spotkanie w kwadracie dla rezerwowych, zespół z Mazowsza rozpoczął trzeciego seta. Ponownie, niczym w premierowej odsłonie, rozpoczęło się obiecująco dla przyjezdnych, które wyszły na prowadzenie 10:6. Jednak podobnie jak w drugiej części gry przewagę tę straciły w kilka minut. Z tonu nie spuszczały Bidias i Wójcik, a do wszystkiego włączył się też blok.

Ełkaesianki wygrały do 18, a tytułem MVP uhonorowano Krystynę Strasz. Łódzkie Wiewióry odniosły czwarte zwycięstwo w sezonie.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:14, 25:20, 25:18)

ŁKS Commercecon: Wójcik M., Bidias, Alagierska, Bociek, Wójcik A., Kwiatkowska, Strasz (libero) oraz Korabiec, Szczyrba, Gajewska, Nichol, Wawrzyńczyk.

E.Leclerc Radomka: Alishanova, Bączyńska, Bałucka, Szczepańska-Pogoda, Skrzypkowska, Ponikowska, Drabek (libero) oraz Kapturska, Biała, Borawska, Grabka.

MVP: Krystyna Strasz (ŁKS Commercecon).

Ile meczów w pierwszej rundzie fazy zasadniczej LSK wygra E.Leclerc Radomka Radom?