Liga Mistrzów: pod znakiem pościgów. Tours VB podbił Turcję

Tours VB wygrał 3:0 z Arkasem Izmir w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bardzo dobrze dysponowany był Hermans Egleskalns. W dwóch setach jego drużyna odrobiła wyraźną stratę do przeciwnika.

siatkarze Tours VB Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Tours VB
Siatkarze Tours VB wypracowali sobie przewagę potrzebną do wygrania pierwszego seta 25:20 dopiero za jego półmetkiem. Początkowo prowadził bowiem Arkas Izmir, ale nie potrafił utrzymać zaliczki dłużej niż przez kilkanaście minut.

Podopieczni Glenna Hoag nie uczyli się na własnych błędach i w drugiej partii przydarzyła się im podobna historia. Nawet bardziej spektakularna, ponieważ zmarnowali nie trzypunktową, a siedmiopunktową zaliczkę. W składzie Arkasu Izmir był Robert Taht, który latem przeniósł się do Turcji po trzech sezonach spędzonych w Cuprum Lubin. W europejskich pucharach wystąpił po czterech latach przerwy. W środę spotkał się ze swoim byłym trenerem Patrickiem Duflosem, który obecnie prowadzi klub z Francji.

Tours VB wygrał drugą rundę 25:23, był blisko zatriumfowania w meczu i wyrastał na specjalistę od pościgów. W szeregach przyjezdnych najlepiej prezentował się Hermans Egleskalns. Łotysz atakował ze skutecznością 64 procent. Na dodatek zaserwował dwa asy. W sumie zdobył 20 punktów. Arkas nie potrafił zatrzymać atakującego Tours VB również w trzeciej partii, dlatego przyjezdni z Francji odnieśli zwycięstwo 25:19 i 3:0 w całym starciu.

Poza siatkarzami Arkasu i Tours VB w grupie E rywalizują Sir Colussi Sicoma Perugia z Wilfredo Leonem w składzie oraz Dynamo Moskwa.

Arkas Izmir - Tours VB 0:3 (20:25, 23:25, 19:25)

Arkas: Radke, Taht, Lagumdzija, Koc, Matic, Gulmezoglu, Mert (libero) oraz Sikar, Pereira Bravo, Ergul (libero).

Tours: Trinidad De Hard, Husaj, Wounembaina, Chinenyeze, Terjomenko, H. Egleskalns oraz Henno (libero).