I liga mężczyzn: Stal Nysa nowym liderem, Tauron AZS Częstochowa na dnie

Stal Nysa została nowym liderem I ligi mężczyzn. Zespół Krzysztofa Stelmacha pokonał na wyjeździe ekipę AZS AGH Kraków 3:1 i wykorzystał przegraną APP Krispolu Września. Na ostatnie miejsce spadł Tauron AZS Częstochowa.

Natalia Witczyk
siatkarze AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze AZS-u Częstochowa
Zespół z Nysy nie miał większych problemów, by odnieść zwycięstwo w Krakowie. Co prawda po dwóch setach na tablicy wyników był remis 1:1, ale w dwóch kolejnych partiach górą byli zawodnicy Stali. Liderem tej drużyny był Łukasz Kaczorowski, który atakował ze skutecznością 62 procent i zdobył 22 punkty. Ekipa z Nysy wykorzystała porażkę APP Krispolu Września ze Ślepskiem Suwałki (0:3) i po 12. kolejce przewodzi stawce w I lidze mężczyzn.

Ostatnią pozycję w tabeli opuścił UKS Mickiewicz Kluczbork. Zespół z Opolszczyzny wygrał na wyjeździe z Buskowianką Kielce 3:1, a do zwycięstwa poprowadził go Mateusz Frąc, który zdobył aż 28 punktów. W ligowej tabeli kluczborczanie przesunęli się na dwunastą lokatę, wyprzedzając STS Olimpię Sulęcin i Tauron AZS Częstochowa.

To właśnie sześciokrotny mistrz Polski jest czerwoną latarnią zaplecza PlusLigi. Mistrz I ligi z zeszłego sezonu przegrał na wyjeździe z KPS-em Siedlce 0:3. W roli trenera AZS-u zadebiutował Piotr Łuka, ale pierwszego meczu nie może zaliczyć do udanych. Jego podopieczni tylko w pierwszym secie nawiązali walkę z siedlczanami.

Wyniki 12. kolejki:

Gwardia Wrocław - MCKiS Jaworzno 1:3 (24:26, 20:25, 25:20, 18:25)

Buskowianka Kielce - UKS Mickiewicz Kluczbork 1:3 (20:25, 25:17, 17:25, 19:25)

BBTS Bielsko-Biała - STS Olimpia Sulęcin 3:0 (26:24, 25:23, 25:21)

KPS Siedlce - Tauron AZS Częstochowa 3:0 (26:24, 25:20, 25:15)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:20)

APP Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 24:26, 21:25)

AZS AGH Kraków - Stal Nysa 1:3 (15:25, 25:19, 21:25, 21:25)