Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zaskakujące zdjęcie Trefla Gdańsk. W jednej z głównych ról: Bartosz Kurek

MVP mistrzostw świata, Bartosz Kurek, rozwiązał kontrakt ze Stocznią Szczecin i czeka na rozwój wypadków. Na razie trenuje z Treflem Gdańsk, choć obie strony zapewniają, że to tylko tymczasowe rozwiązanie. Nie ma szans na transfer definitywny.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Bartosz Kurek Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Bartosz Kurek

Problemy finansowe Stoczni Szczecin spowodowały, że z klubu odeszło już kilku ważnych zawodników. Między innymi na taki krok zdecydował się Bartosz Kurek, który podobno nie doczekał się ani jednego wynagrodzenia ze strony pracodawcy. Zgodnie z zapisem w umowie mógł więc rozwiązać kontrakt i poszukać sobie nowego klubu - w trybie awaryjnym. Wszystko dlatego, aby nie spisać sezonu na straty i dobrze przygotować się do lata 2019, kiedy to będzie najpewniej potrzebny reprezentacji.

Kurek wyjechał do Trójmiasta, gdzie oczekuje na oferty. Wedle nieoficjalnych źródeł, takie już napłynęły: z Włoch, Turcji oraz dwóch polskich klubów. Chodzi o Asseco Resovię oraz ONICO Warszawa. Przedstawiciele siatkarza prowadzą zaawansowane rozmowy transferowe, a zawodnik skorzystał z gościnności Trefla Gdańsk i trenuje razem z zespołem prowadzonym przez Andreę Anastasiego.

Jak się okazuje, nie tylko trenuje. Bierze również udział w akcjach promocyjnych klubu. Zobacz:

Jak widać, razem z Wojciechem Grzybem oraz Anastasim malowali bombki na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Piękna akcja, super inicjatywa, brawo Panowie.

Przy okazji tej akcji serca kibiców Trefla mocniej zabiły. - Może jednak uda się sprowadzić Kurka na stałe do klubu - pytają na forach internetowych?

Przypomnijmy więc słowa prezesa Trefla - Dariusza Gadomskiego - który w rozmowie z dziennikarzem WP SportoweFakty Karolem Waśkiem powiedział: - U nas skład jest już zamknięty i nie będziemy nic zmieniać (...) Po pierwsze, to nie ten pułap finansowy. Nie jest wielką tajemnicą, że jest on najdroższym siatkarzem w PlusLidze. Po drugie - mamy atakującego, który świetnie spisuje się w tym sezonie. To Maciej Muzaj.

ZOBACZ WIDEO Świderski o Kurku i Kubiaku: "To wyraziste i charyzmatyczne postaci. Kubiak może osiągnąć coś więcej"

Gdzie zagra Bartosz Kurek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×