Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Stocznia Szczecin ma czas do 14 grudnia. Władze PLS wydały oświadczenie

Władze Polskiej Ligi Siatkówki dały Stoczni Szczecin czas do 14 grudnia na wdrożenie realistycznego planu naprawczego. W przeciwnym razie klub zostanie wykluczony z rozgrywek PlusLigi.
Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
byli siatkarze Stoczni Szczecin WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: byli siatkarze Stoczni Szczecin

Działacze Stoczni Szczecin walczą o uratowanie klubu. Sytuacja nie jest łatwa, gdyż kontrakty rozwiązało dziewięciu zawodników, a w kadrze pozostało tylko pięciu graczy. To zbyt mało, by przystąpić do meczu. Dlatego prezes Jakub Markiewicz czynił starania, by przełożyć zaplanowane na 8 i 12 grudnia mecze z Chemikiem Bydgoszcz i MKS-em Będzin.

Oba kluby wyraziły zgodę i ich mecze ze Stocznią odbędą się w innym terminie. Zbudowane postawą działaczy z Bydgoszczy i Będzina są władze Polskiej Ligi Siatkówki, które podziękowały wszystkim klubom za solidarność. Jednocześnie podmiot zarządzający ligą dał szczecinianom czas do 14 grudnia. Do tego czasu władze Stoczni mają przygotować realistyczny plan naprawczy. W przeciwnym razie klub może zostać wykluczony z rozgrywek.

Oświadczenie zarządu Polskiej Ligi Siatkówki:

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki dziękuje klubom PlusLigi za solidarność i udowodnienie, że w naprawdę trudnych momentach potrafią być Jedną Drużyną. Jesteśmy zbudowani chęcią pomocy, jaką wspólnie zademonstrowaliśmy wobec trudnej sytuacji KPS Stoczni Szczecin. Ta pomoc zmobilizowała zarząd szczecińskiej spółki do podęcia decydujących działań, w celu uratowania dalszego istnienia zawodowej siatkówki w tym mieście.

Szczególne pochwały należą się klubom z Bydgoszczy oraz Będzina, które zgodziły się na przełożenie najbliższych meczów ligowych z drużyną ze Szczecina. Taka postawa jest godna wielkiego szacunku!

Jednocześnie podkreślamy, że odłożenie w czasie decyzji zarządu PLS co do dalszej przyszłości KPS Stocznia Szczecin w zawodowej lidze miało na celu wykorzystanie wszystkich szans dla szczecińskiej drużyny, ale nie może być bezterminowe.

Mając powyższe na uwadze Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki ustalił, że najpóźniej do 14 grudnia 2018 roku zarząd klubu przygotuje i wdroży realistyczny plan naprawczy.

Jeśli jednak to nie nastąpi i KPS Stocznia Szczecin nie będzie spełniać warunków grania w zawodowej lidze to rozpoczniemy procedurę wykluczenia klubu z rozgrywek sezonu 2018/2019.

ZOBACZ WIDEO Świderski o sytuacji Stoczni: To nie tylko problem Szczecina, ale całej polskiej siatkówki

Czy Stocznia Szczecin powinna zostać wykluczona z rozgrywek PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
plusliga.pl

Komentarze (3):

 • skandal10 Zgłoś komentarz
  Czy już wszyscy poszaleli w tej niby profesjonalnej lidze. Skończcie z tą fikcją. Czym wcześniej ten trup będzie pochowany tym lepiej. Dla wszystkich. No z wyjątkiem tych co to szambo
  Czytaj całość
  sprokurowali.
  • KamilUT Zgłoś komentarz
   Chory system spowoduje że dodając do drużyny juniorów nie spadną z ligi!!! Zajmując ostatnie miejsce grają z wygranym I ligi a pozostawiona piątka jest na wyższym poziomie niż I liga -
   Czytaj całość
   gratulacje dla twórcą regulaminu zero motywacji dla I ligi!!! Po co wygrywać ligę!!!!!!!!?????
   • Bartex Zgłoś komentarz
    Dobrze tylko że mogli by sprecyzować co kryję się pod hasłem "plan naprawczy", bo pewnie jednym z nich jest uzbieranie zawodników do kradry meczowej + budżet. Bydgoszcz i Będzin poszli
    Czytaj całość
    na ręke bo widzą jaka jest sytuacją w klubie i czekają A grać tylko dla zasady i aby upokorzyć rywala ? to nie postawa sportowa
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×