I liga kobiet: królowe tie-breaka pochodzą z Opola

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Roman Biliński / Na zdjęciu: radość siatkarek AZS-u Uni Opole
Facebook / Roman Biliński / Na zdjęciu: radość siatkarek AZS-u Uni Opole

Akademicki zespół z Opola upodobał sobie w tym sezonie pierwszej ligi siatkarek wygrywanie pięciosetowych bojów. Tym razem AZS Uni Opole pokonał 3:2 MKS Dąbrowa Górnicza. Ciekawie było także w derbach Warszawy.

W tym artykule dowiesz się o:

Opolski zespół wygrał swój ósmy mecz z rzędu, ale w tabeli zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet zajmuje dopiero siódmą lokatę. Wszystko przez słabszy start sezonu i małą liczbę zwycięstw za trzy punkty. Siatkarki Nicoli Vettoriego wyrastają za to na mistrzynie tie-breaka, jako że rozegrały już osiem spotkań trwających pięć setów i wszystkie z nich wygrały. AZS Uni Opole przegrywał z MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:2 i 23:24 w trzecim secie, a mimo to wyrównał stan spotkania i zdominował rywalki w piątej partii, wygranej do 7. Nagrodę MVP otrzymała Dominika Witkowska, ale jedną z głównych bohaterek powrotu opolanek do świetnej gry była Marta Ciesiulewicz, była zawodniczka dąbrowskiego MKS-u.

Równie ciekawe było spotkanie w Warszawie, gdzie rywalizowały oba pierwszoligowe zespoły z tego miasta. BlueSoft Mazovia przegrywała 0:2, ale ku zaskoczeniu wielu kibiców była w stanie wykorzystać słabsze fragmenty gry faworytek i doprowadzić do piątego seta. Siatkarki Wisły Warszawa miały prawo być na siebie wściekłe po zmarnowaniu trzech piłek meczowych, ale nie dały się łatwo wytrącić z równowagi i w ostatnim secie doprowadziły sprawy do szczęśliwego dla siebie końca. Liderką Mazovii była Wiktoria Kowalska (23 pkt), po stronie zwyciężczyń najlepiej punktowała Żaneta Baran (20 pkt).

Wyniki pozostałych spotkań nie doprowadziły do większych zmian w klasyfikacji ligi. Tarnowianki przegrały na wyjeździe z Jokerem Mekro Energoremont Świecie, który dzięki wygranej awansował na trzecie miejsce w tabeli, spychając z niego MKS z Dąbrowy Górniczej. Ważne zwycięstwo zanotowała Szóstka Mielec, która pokonała outsidera rozgrywek z Włocławka i wyprzedziła Budowlanych Toruń, wciąż czekających na swój mecz z SMS-em PZPS Szczyrk.

Wyniki 14. kolejki I ligi kobiet:

AZS Uni Opole - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2 (23:25, 22:25, 27:25, 25:18, 15:7)

UKS Szóstka Mielec - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)

BlueSoft Mazovia Warszawa - Wisła Warszawa 2:3 (17:25, 23:25, 25:22, 28:26, 9:15)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - 7R Solna Wieliczka 1:3 (21:25, 20:25, 25:16, 21:25)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - Enea Energetyk Poznań 0:3 (16:25, 19:25, 20:25)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (16:25, 25:21, 25:23, 25:22) Budowlani Torun - SMS PZPS Szczyrk - 16 listopada, godz. 17:30