Reprezentantka Polski najczęściej wybierana MVP. Rankingi Tauron Ligi 2023/2024

Za nami kolejny sezon Tauron Ligi. Po medale sięgnęły zespoły z Polic, Rzeszowa i Bielska-Białej. Najwięcej statuetek w obecnym sezonie zainkasowała rozgrywająca rewelacji rozgrywek, reprezentantka Polski Julia Nowicka.

Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Justyna Serafin
Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police okazały się bezkonkurencyjne w minionym sezonie, przegrywając zaledwie dwa mecze w całych rozgrywkach. Podopieczne Marco Fenoglio w rundzie zasadniczej uległy 2:3 ŁKS Commercecon Łódź oraz MOYA Radomce Radom. W fazie play-off mistrzynie Polski okazały się bezkonkurencyjne, oddając rywalkom zaledwie trzy sety.

Najlepiej punktującą siatkarki w zespole mistrzyń Polski na przestrzeni całego sezonu okazała się Elizabet Inneh-Varga, która na swoim koncie zapisała 352 punkty. W rankingu najlepiej punktujących zawodniczek całych rozgrywek uplasowała się jednak dopiero na 10. pozycji. Na czele znalazła się brązowa medalistka, Estonka Keertu Laak.

W najbardziej prestiżowym zestawieniu zdobywczyń statuetek MVP, bezkonkurencyjna okazała się rozgrywająca reprezentacji Polski i BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, Julia Nowicka, która siedmiokrotnie była wyróżniana przez komisarza zawodów. Jedno wyróżnienie mniej mają na swoim koncie wspomniana wcześniej Keertu Laak oraz Gabriela Orvosova z PGE Rysic Rzeszów.