I liga kobiet: faworyci stracili punkty w Poznaniu i Toruniu

Wyniki spotkań 15. kolejki zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet nie doprowadziły do wielu zmian w tabeli rozgrywek. Drużyny z Krosna i Torunia urwały za to cenne punkty Enei Energetykowi Poznań i MKS-owi Dąbrowa Górnicza.

Michał Kaczmarczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka
Siatkarki z Poznania po trzech setach wygrywały z Karpatami AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass 2:1 i wydawało się, że nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobyły kolejne trzy punkty. Ale wtedy przydarzył im się trudno wytłumaczalny przestój, który poskutkował setem przegranym aż do dziewięciu. Potrzeba było wyrównanej walki w piątym secie, by rozstrzygnąć końcowy wynik tego starcia, ostatecznie wygranego przez zespół z Poznania 15:13. Stracony punkt nie podłamał siatkarek trenera Marcina Patyka, które następnego dnia wygrały grane awansem spotkanie 17. kolejki z mielecką Szóstką.

Budowlani Toruń po raz kolejny grali tie-break w wyżej notowanym zespołem. Tym razem drużyna Mirosława Zawieracza przegrała 2:3 z MKS-em Dąbrowa Górnicza, choć po dobrej rywalizacji wygrała trzeciego seta (25:23) i miała dobre widoki na pomyślne zakończenie spotkania. Ostatecznie Zagłębianki pokazały swoją siłę w dwóch kolejnych odsłonach meczu i utrzymały czwartą pozycję w tabeli. Poza tym świetną serię zwycięstw utrzymały ekipy z Warszawy i Opola. Wisła Warszawa ograła Szóstkę Mielec, a AZS Uni Opole w końcu zdobył komplet punktów, pokonując włocławski WTS.

Poza tym obyło się bez większych sensacji. Uczennice SMS-u w Szczyrku przegrały wyjazdowe spotkanie w Świeciu, tarnowianki poradziły sobie na swoim terenie z KŚ AZS Politechniką Śląską Gliwice, a 7R Solna Wieliczka wyraźnie męczyła się z BlueSoft Mazovią Warszawa, ale w kolejnych setach odzyskała swój rytm gry i skuteczność.

Wyniki 15. kolejki I ligi kobiet:

Joker Mekro Energoremont Świecie - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:17, 25:22, 25:18)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

Enea Energetyk Poznań - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass 2:3 (22:25, 28:26, 25:19, 9:25, 13:15)

BlueSoft Mazovia Warszawa - 7R Solna Wieliczka 1:3 (27:29, 25:23, 17:25, 16:25)

Wisła Warszawa - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:19, 25:14, 25:18)

WTS KDBS Bank Włocławek - AZS Uni Opole 0:3 (18:25, 20:25, 19:25)

Budowlani Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:22, 21:25, 25:23, 19:25, 8:15)

17 kolejka (mecz rozgrywany awansem): Enea Energetyk Poznań - UKS Szóstka Mielec 3:0 (25:18, 25:18, 25:16)