Kontuzja Bartosza Kurka! Najlepszy siatkarz MŚ 2018 zszedł z boiska z grymasem na twarzy

Drugie spotkanie atakującego reprezentacji Polski w barwach ONICO Warszawa zakończyło się pechowo. Bartosz Kurek w II secie musiał spasować. Ból był zbyt duży.

Marek Bobakowski
Bartosz Kurek Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: Bartosz Kurek
W ostatnich tygodniach wiele wydarzyło się w życiu Bartosza Kurka. Informowaliśmy na bieżąco o fatalnej sytuacji Stoczni Szczecin, która zakończyła się zerwaniem kontraktu przez najlepszego siatkarza mistrzostw świata 2018, a kilkanaście dni później wycofaniem ekipy z rozgrywek PlusLigi. Kurek szybko znalazł nową przystań. Po kilku dniach treningów w Treflu Gdańsk, zdecydował się podpisać umowę z ONICO Warszawa. Właśnie tutaj - pod wodzą Stephane'a Antigi - postanowił kontynuować obecny sezon.

Już debiut w barwach stołecznej ekipy pokazał, że Kurek nadal jest w wielkiej formie i będzie wzmocnieniem dla ONICO. 21 punktów, które zdobył w meczu z Indykpol AZS Olsztyn (3:1 dla zespołu z Warszawy), było dowodem na tę tezę.

Kibice ONICO zacierali ręce na kolejne spotkanie - tym razem wyjazdowe z Jastrzębskim Węglem. Słusznie. Kurek zdobył w sumie 12 punktów, poprowadził swoich kolegów do wygranej w I secie, dobrze rozpoczął kolejną odsłonę i...

Jeszcze przed połową II części gry, podczas jednej z akcji, mocno wygiął ciało przy ataku i na jego twarzy pojawił się grymas bólu. Co prawda pozostał na boisku prawie do końca seta, jednak przy stanie 22:14 dla ONICO, opuścił boisko i udał się do szatni. Stało się tak po rozmowie z trenerem. Najprawdopodobniej ból w okolicach kręgosłupa okazał się zbyt duży. Z pewnością Antiga nie chciał też ryzykować poważniejszą kontuzją. W miejsce Kurka na boisku pojawił się Rafael Araujo.

Co się właściwie stało? Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski, a obecnie eksperta Polsatu Sport, Ireneusza Mazura, Kurek ma problemy z mięśniami skośnymi brzucha. Precyzyjna diagnoza ma się pojawić w poniedziałek (17.12.) po dokładniejszych badaniach. Były trener napisał o tym na Twitterze.

Po zejściu reprezentanta Polki ONICO przegrało dwa sety, jednak w tie-breaku przechyliło szalę wygranej na swoją stronę i wywiozło ze Śląska dwa punkty.