Serie A kobiet: udana przedświąteczna kolejka Joanny Wołosz

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie zdążyło zapomnieć o ostatniej porażce w Lidze Mistrzyń i dzięki wygranej z Cuneo awansowało na drugą pozycję w tabeli. Dobry mecz zanotowała także Agnieszka Kąkolewska w Pomi Casalmaggiore.

Michał Kaczmarczyk
Joanna Wołosz Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Pantery z Conegliano okazały się lepsze od rywalek z Cuneo w meczu, który Włosi nazwali "winnymi derbami" między Piemontem a regionem Veneto (główny sponsor klubu Anny Kaczmar również produkuje wina musujące). Ekipa gości postawiła się faworytowi w drugim secie i była blisko wyrównania, ale ostatecznie przegrała go do 23 po dwóch błędach w ataku. Za to Joanna Wołosz (2 pkt) mogła tego dnie liczyć nie tylko na Robin De Kruijf, autorkę aż 8 punktowych bloków, ale i Kimberly Hill (21 pkt), wybraną MVP spotkania. Amerykanka świetnie odciążyła w ofensywie mniej skuteczną niż zwykle Samantę Fabris. Wołosz rozegrała pełne spotkanie, Anny Kaczmar nie pojawiła się zaś na parkiecie ani razu.

Trzy punkty pozwoliły Imoco na awans o jedną pozycję w górę, tuż za plecy wciąż niepokonanego lidera tabeli Igora Gorgonzola Novara. Wicemistrzynie Włoch w meczu na szczycie rozgrywek przegrywały już 0:2 z Unetem E-Work Busto Arsizio, a w czwartej partii Motyle z Busto Arsizio było o dwa punkty od wygranej (23:19). Mimo to z wygranej cieszyły się siatkarki Massimo Barboliniego, w tym Paola Egonu (33 pkt) oraz bohaterka spotkania, Argentynka Paula Yamila Nizetich (13 pkt), której wejście w połowie meczu odmieniło grę zespołu Novary. - Nie pamiętam meczu tak pięknego pod względem techniki, taktyki i mentalności obu ekip - zachwycał się trener przegranej drużyny, Marco Mencarelli.

Ważne trzy punkty do tabeli dopisało też Pomi Casalmaggiore, choć jego starcie z ostatnim w klasyfkacji Club Italia Crai nie należało do najłatwiejszych. Uczennicom włoskiego SMS-u zależało na dobrym wyniku pod choinkę, do tego do składu Club Italia po urazach wróciły jego najlepsze zawodniczki, Marina Lubian i Sarah Fahr. Ostatecznie Pomi nie przestraszyło się ambitnej młodzieży i pokonało ją w trzech setach, zaś z dobrego spotkania cieszyć się mogła Agnieszka Kąkolewska. Polska środkowa skończyła 9 z 14 akcji w ofensywie i do tego dołożyła 2 bloki oraz asa serwisowego. Liderką zwycięskiej drużyny była Azerka Polina Rahimowa (24 pkt), która po słabym starcie sezonu gra coraz lepiej.

Wyniki 11. kolejki Serie A kobiet:

Banca Valsabbina Millenium Brescia - Reale Mutua Fenera Chieri 3:2 (25:23, 22:25, 22:25, 25:20, 17:15)

Savino Del Bene Scandicci - Il Bisonte Firenze 3:2 (17:25, 17:25, 25:21, 25:12, 15:6)

Imoco Volley Conegliano - Bosca San Bernardo Cuneo 3:0 (25:18, 25:23, 25:12)

Unet E-Work Busto Arsizio - Igor Gorgonzola Novara 2:3 (26:24, 30:28, 19:25, 24:26, 10:15)

Lardini Filottrano - Saugella Team Monza 0:3 (27:29, 21:25, 21:25)

Club Italia Crai - Pomì Casalmaggiore 1:3 (25:27, 17:25, 26:24, 23:25)