I liga mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki liderem, Tauron AZS Częstochowa na dnie

Lechia Tomaszów Mazowiecki zakończyła rok 2018 pewnym zwycięstwem nad MCKiS Jaworzno (3:0) i jest liderem I ligi mężczyzn. Na przeciwległym biegunie tabeli jest Tauron AZS Częstochowa.

Natalia Witczyk
siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa
Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego tylko w trzecim secie miał problemy. Ostatecznie po emocjonującej końcówce Lechia wygrała go do 23 i całe spotkanie 3:0. Po raz kolejny gra lidera I ligi mężczyzn opierała się na Wiktorze Musiale, który zdobył najwięcej punktów. MVP wybrano Pawła Rusina.

Sporo emocji dostarczył mecz w Siedlcach, gdzie miejscowy KPS zmierzył się ze Stalą Nysa. Początek spotkania nie zwiastował, że zakończy się ono w pięciu setach. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha rozbili gospodarzy do 11. KPS w kolejnej odsłonie grał już zdecydowanie lepiej i wygrał po grze na przewagi. Po trzech partiach prowadziła Stal, ale miejscowym udało się doprowadzić do tie-breaka, w którym zespół z Nysy zwyciężył do 13. Najlepszym zawodnikiem meczu był Moustapha M’Baye.

Tie-breakiem zakończył się także mecz we Wrocławiu, gdzie Gwardia rywalizowała z BBTS-em Bielsko-Biała. Po dwóch setach prowadził beniaminek, ale spadkowicz z PlusLigi zdołał doprowadzić do wyrównania. W decydującym secie górą byli już miejscowi, wśród których wyróżniono Michała Superlaka.

Fatalnie spisały się zespoły z Częstochowy. Zarówno Exact Systems Norwid, jak i Tauron AZS przegrały w trzech partiach. Zespół prowadzony przez Radosława Panasa uległ Ślepskowi Suwałki i dla Norwida była to pierwsza w tym sezonie porażka we własnej hali. Z kolei AZS przegrał na wyjeździe z Buskowianką Kielce. W tej kolejce zwycięstwa odniosły też APP Krispol Września i STS Olimpia Sulęcin.