KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKOl wyróżnił Jakuba Urbana, Kamila Stocha i reprezentację siatkarzy

Już wiadomo, kto otrzyma Wielką Honorową Nagrodę Sportową PKOl im. Piotra Nurowskiego w kategoriach zawodnik, trener oraz drużyna. Gala odbędzie się 12 stycznia.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kamil Stoch Expa/Newspix.pl / Newspix / Na zdjęciu: Kamil Stoch
W kategorii zawodnik roku zwyciężył Kamil Stoch, który zdobył w ubiegłym roku dwa medale w Pjongczangu, a także wygrał w Turnieju Czterech Skoczni i wywalczył Kryształową Kulę na koniec sezonu.

Jakub Urban jest szkoleniowcem kadry narodowej wioślarek, w tym czwórki podwójnej, która w roku 2018 sięgnęła po tytuły mistrzyń Europy i mistrzyń świata.

Natomiast męska reprezentacja Polski w siatkówce na koniec września obroniła wywalczony przed czterema laty tytuł najlepszej drużyny globu.

Wielka Honorowa Nagroda Sportowa PKOl została ustanowiona w kwietniu 2009 roku z inicjatywy ówczesnego Prezesa PKOl Piotra Nurowskiego. Ma ona nawiązywać do przyznawanej w latach 1927-38 Nagrody Państwowego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego. W roku 2010 PKOl nadał Nagrodzie imię Piotra Nurowskiego.

Do roku 2016 włącznie jej laureatami byli: czterokrotnie Anita Włodarczyk, trzykrotnie Justyna Kowalczyk oraz: Paweł Wojciechowski, Tomasz Majewski, Adrian Zieliński, Paweł Fajdek, Sebastian Kawa, Kamil Stoch, Zbigniew Bródka, Michał Kwiatkowski, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

W gronie trenerów: dwukrotnie nagradzany był Czesław Cybulski a ponadto Aleksander Wojciechowski, Aleksander Wierietielny, Włodzimierz Michalski, Henryk Olszewski, Wiesław Kmiecik i Krzysztof Kaliszewski.

Uhonorowane drużyny to: trzykrotnie reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn, dwukrotnie drużyna łyżwiarek szybkich, również dwukrotnie reprezentacja Polski siatkarzy i raz narodowa drużyna piłkarek ręcznych.

Za 2017 rok nagrodzeni zostali: żeglarki Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska, ich trener Zdzisław Staniul oraz reprezentacja Polski w piłce nożnej.

ZOBACZ WIDEO Kto sportowcem roku w Polsce? "Stoch zrobił tyle, że więcej się nie da. A może nie wygrać"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy siatkarze byli najlepszą drużyną minionego roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (1)
 • Kibic18 Zgłoś komentarz
  No chyba wiadomo że siatkarze byli najlepszą drużyną roku a najlepszym sportowcem był Bartek Kurek Poco skoczka wystawiacie na zdjęciu
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×