Kamil Stoch i reprezentacja Polski siatkarzy docenieni w za osiągnięcia w 2018 roku

Kamil Stoch został sklasyfikowany na siódmym miejscu w kategorii "Sportowiec roku", a reprezentacja Polski mężczyzn w siatkówce na czwartej pozycji wśród "Drużyn roku", wybieranych przez AIPS.

Dominika Pawlik
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
AIPS to Międzynarodowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej. W głosowaniu wzięło udział 359 dziennikarzy z 87 krajów, również z Polski.

Najlepszym sportowcem wybrano Lukę Modricia, można powiedzieć, że dwie najlepsze ekipy mundialu w Rosji zdominowały zestawienie. Na czwartej pozycji znalazł się Kylian Mbappe, a reprezentacja Francji oraz Chorwacji, w głosowaniu na "Drużynę roku", zajęło odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

Dziennikarze nie zapomnieli o Kamilu Stochu. Polski skoczek został sklasyfikowany na siódmej pozycji, tuż za Cristiano Ronaldo, a przed Marcelem Hirscherem, narciarzem alpejskim oraz koszykarzem LeBronem Jamesem.

Najlepszą sportsmenką minionego roku okazała się Simone Biles, amerykańska gimnastyczka. Tuż za nią uplasowała się Czeszka Ester Ledecka, a na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Simonę Halep.

Na czwartej pozycji w głosowaniu na "Drużynę roku" sklasyfikowano reprezentację Polski siatkarzy, która podczas mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech obroniła tytuł sprzed czterech lat, ponownie sięgając po miano najlepszej siatkarskiej ekipy globu.