To nie koniec zmian w Enerdze MKS Kalisz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Liga Siatkówki Kobiet / Na zdjęciu: drużyna Energa MKS-u Kalisz
Materiały prasowe / Liga Siatkówki Kobiet / Na zdjęciu: drużyna Energa MKS-u Kalisz
zdjęcie autora artykułu

Transfer Anny Miros do składu kaliskiego beniaminka Ligi Siatkówki Kobiet to tylko początek roszad w tym klubie. Do ekipy kierowanej przez Jacka Pasińskiego mają dołączyć jeszcze dwie siatkarki.

Jak podaje portal kalisz.naszemiasto.pl, do Energi MKS Kalisz w najbliższych dniach dołączy także rozgrywająca z pierwszoligowego klubu oraz przyjmująca z doświadczeniem gry w polskiej ekstraklasie. Tą rozgrywającą będzie Katarzyna Wawrzyniak, była siatkarka Wisły Warszawa. Siostra Magdaleny Kowalczyk (Wawrzyniak) niedawno rozwiązała umowę ze stołecznym klubem, w jej ślady poszła także libero Angelika Bulbak. Za to Adrianna Budzoń, która do tej pory kierowała grą kaliszanek, ma znaleźć zatrudnienie w jednym z klubów zaplecza LSK.

Zmiany czekają także sztab szkoleniowy MKS-u, którego szefem jest obecnie Jacek Pasiński, następca Mariusza Wiktorowicza. - To szkoleniowiec, który zasiadał już na ławkach trenerskich w ekstraklasie - mówił o nowym asystencie Pasińskiego prezes klubu z Kalisza, Błażej Wojtyła. Daniel Przybylski, który do tej pory był drugi trenerem seniorskiej drużyny Energi MKS-u, ma wrócić do trenowania młodzieży. Kaliski portal informuje także, że w ostatnim czasie Pasińskiemu w trenowaniu zespołu pomagał były siatkarz Dominik Witczak, którego żona Anna Witczak jest wychowanką Calisii Kalisz i występowała w rodzinnym mieście w latach 1997-1998 i 2001-2009.

Po dwunastu kolejkach Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019 Energa MKS Kalisz zamyka tabelę rozgrywek, notując zaledwie 5 punktów i 2 zwycięstwa. Wielkopolanki będą miały szansę poprawić ten fatalny bilans w najbliższym ligowym starciu z DPD Legionovią Legionowo (piątek 11 stycznia, godz. 18:30).

ZOBACZ WIDEO Kulisy wyboru na najlepszego polskiego sportowca. "Kurek objął prowadzenie dwie minuty przed końcem"

Źródło artykułu:
Czy Energa MKS Kalisz opuści ostatnie miejsce w tabeli LSK?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)